Reklama

Czy Polacy potrafią wypoczywać na tarasie?

W ostatnich latach zasobność portfeli Polaków wzrasta. W związku z tym coraz częściej możemy sobie pozwolić na wydatki dla przyjemności, a nie tylko na zakup rzeczy niezbędnych.

Taras staje się coraz popularniejszym miejscem spędzania czasu, a jego wystrój jest równie mocno dopracowany, jak tarasów zachodnich.

Czy Polacy potrafią wypoczywać na tarasie?

- Polacy zaczęli nadążać za zachodnimi trendami i również u nas tarasy zaczynają być urządzane z równą pieczołowitością jak salon czy jadalnia. Dbamy o wysoki poziom komfortu i elegancki wygląd aranżacji, stawiamy na duże, rozbudowane zestawy o eleganckim wykończeniu. To duża zmiana, jeśli przypomnimy sobie proste, tanie meble, które jeszcze na początku XXI wieku dominowały nasz krajobraz. Teraz tarasy i ogrodowe kąciki wypoczynkowe to prawdziwa ozdoba ogrodu - mówi Dawid Norek, ekspert z serwisu Meblobranie.pl

Reklama

Większość osób szykujących się do urządzenia tarasu zadaje sobie pytanie, czy lepiej wybrać meble wypoczynkowe czy zestawy stołowe. Już sam ten fakt stanowi odpowiedź twierdzącą na pytanie czy Polacy potrafią wypoczywać na tarasie. Kiedyś bez wahania postawili by zielony stół i zestaw krzesełek, by mieć gdzie zjeść grilla, teraz zastanawiają się na czym będzie im wygodniej i co lepiej się u nich sprawdzi.

Meble wypoczynkowe czy obiadowe?

- Warto się nad tym zastanowić, pomyśleć jaki sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu cenimy sobie najbardziej. Co ważne, coraz częściej w propozycjach producentów można znaleźć meble ogrodowe łączące funkcje stołowe i wypoczynkowe, czyli sofy, fotele czy narożniki połączone z wysokimi stołami - mówi Dawid Norek, manager kategorii mebli ogrodowych w sklepie Meblobranie.pl.
Taki zestaw umożliwia zarówno leniwy wypoczynek, jak i wygodne zjedzenie posiłku w ogrodzie. Jeśli dysponujemy dużym, ustawnym tarasem, warto pozwolić sobie na obszerny komplet, przypominający meble do salonu, tyle że w wersji ogrodowej.

Narożniki ogrodowe zyskują na popularności

Coraz częściej można zauważyć na tarasach wygodne narożniki ogrodowe, zarówno te klasyczne, wypoczynkowe, jak i łączące funkcje wypoczynkowe i stołowe. Warto zwrócić uwagę na takie zestawy jak Provence czy Caprice. Pierwszy to propozycja z tworzywa sztucznego, dostępna z bardzo dużym wyborem stolików - znajdziemy wśród nich stoliki-skrzynie, obszerne ławy czy też stół podnoszony. Caprice to narożnik technorattanowy, uzupełniony wysokim stołem, który świetnie się sprawdzi zarówno podczas posiłku, jak i wypoczynku.

Dla wielbicieli nowoczesnego, oryginalnego designu propozycją wartą uwagi będzie np. narożnik Milla z lekką konstrukcją aluminiową, imitującą drewnianą, nawiązujący stylistyką do stylu skandynawskiego. Z kolei w przypadku mniej ustawnego tarasu bardziej sprawdzą się serie modułowe, jak meble technorattanowe Farlito czy Nilamito. Co ważne w tej drugiej serii będziemy też mieć możliwość wyboru niskiego stolika kawowego bądź wysokiego stołu obiadowego, zależnie od potrzeb.

Nie tylko narożniki doskonale sprawdzą się na tarasie Świetnym wyborem są też klasyczne zestawy składające się z sof i foteli. Polacy chętnie wybierają meble popularnych marek Allibert i Curver, takie jak komplety Corfu czy Salemo. Jeśli przyjrzycie się tarasom i balkonom mijanym w czasie spacerów, z pewnością gdzieś dojrzycie komplety z tych serii. Dzięki dużej popularności tych mebli, wybór zestawów jest naprawdę szeroki i spokojnie można dopasować komplet do możliwości swojego balkonu, tarasu, czy nawet dużego ogrodu. Spośród popularnych mebli technorattanowych warto polecić zestaw Stefano. Szeroki wybór zestawów, atrakcyjna cena i trzy eleganckie warianty kolorystyczne sprawiają, że komplet który jest tegoroczną nowością sprzedaje się naprawdę szybko. Z klasyków warto wymienić nieśmiertelne Trivento, które od kilku sezonów utrzymuje się na liście bestsellerów.

Styl skandynawski nie wychodzi z mody

Na koniec warto wspomnieć o trendzie, który na zachodzie pojawił się już kilka sezonów temu, ale u nas dopiero w tym roku został mocniej zauważony. To designerskie komplety nawiązujące swoim wzornictwem do modnych mebli skandynawskich, ustawione na niskich drewnianych nóżkach, eleganckie i wygodne. Przykładem mogą być popularne zestawy Gambito i Asturito - pierwszy z nóżkami z naturalnego drewna, drugi z malowanymi specjalną techniką nóżkami aluminiowymi. Możecie być pewni, że tego typu meble ogrodowe nie stracą na aktualności co najmniej przez kilka kolejnych lat. Ich ugruntowanie na rynku zachodnim wskazuje, że trend na styl skandynawski w ogrodzie będzie się rozwijał dalej w kolejnych sezonach.

materiał partnera
Dowiedz się więcej na temat: taras
Reklama
Reklama
Reklama