Reklama

Czym jest laserowa plastyka powiek?

Już nawet młode osoby mogą zauważyć wokół oczu zmarszczki mimiczne oraz tzw. kurze łapki czy też opadające kąciki oczu. Czy można sobie z tym poradzić? Pomoc znajdziesz w medycynie estetycznej.

Medycyna estetyczna i jej zalety

Jeszcze kilka lat temu wszelkie operacje plastyczne czy zabiegi medycyny estetycznej wiązały się z dużą inwazyjnością, przez co wiele osób rezygnowało z nich z obawy o własne zdrowie. Jednak w dobie laserów i sprzętu bazującego na właściwościach fal radiowych, coraz więcej zabiegów jest bezpiecznych dla zdrowia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zabiegi wykonywane przy pomocy lasera wymagają krótszej rekonwalescencji, rany goją się szybciej i pozostawiają mniej widoczne blizny.

Reklama

Jak wygląda zabieg liftingu powiek?

Zabieg laserowej plastyki powiek polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałej skóry i podciągnięciu jej, dlatego też często nazywany jest liftingiem powiek. Wykonane laserem nacięcia nie powodują tak obfitego krwawienia, jak w przypadku operacji z wykorzystaniem skalpela, gdyż laser od razu zamyka naczynia krwionośne znajdujące się na powiekach. Ogranicza to także powstawanie krwiaków zwanych okularowymi. Krwiaki te często towarzyszą tego typu operacjom, wykonywanym tradycyjnymi metodami i mogą utrzymywać się nawet do 3 tygodni.

Jednocześnie w czasie zabiegu laserowego skóra zostaje nieco podgrzana. Dzięki temu poprawia się jej napięcie i efekty zabiegu są lepiej widoczne już po paru chwilach od jego zakończenia. Wyraźna poprawa wyglądu po zabiegu widoczna jest już po kilku dniach, jednak całkowity efekt zabiegu widać dopiero po ok. 3-6 miesiącach od momentu jego wykonania.

Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, który znika zazwyczaj po kilku dniach. Jak zostało wyżej wspomniane, laserowe zabiegi wymagają o wiele krótszej rekonwalescencji, więc pacjent może szybko wrócić do swojego zwykłego trybu życia.

Gdzie wykonać laserową plastykę powiek?

- Zabieg laserowej plastyki oka, mimo że jest mało inwazyjny musi być wykonany przez specjalistę. Dlatego wybierając gabinet, w jakim będzie on wykonany, należy sprawdzić przede wszystkim kwalifikacje osoby, która będzie wykonywała zabieg – tłumaczy Magdalena Grzybowska z portalu Tourmedica.pl. Dobrze jest też sprawdzić opinie w sieci zarówno o tej osobie, jak i o całym ośrodku czy klinice medycyny estetycznej. Dla dobra swojego zdrowia i urody lepiej omijać miejsca, gdzie zabieg przeprowadzany jest w atrakcyjnej, a jednocześnie podejrzanie niskiej cenie. Może to oznaczać brak doświadczenia lub niskiej jakości sprzęt, co może wpłynąć na bezpieczeństwo i sam efekt zabiegu.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: operacja plastyczna | lifting
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy