Ekspresem do jędrności
Ostatnie słowo w pielęgnacji antycellulitowej nie zostało jeszcze powiedziane. Ale dobrze dobrane żele i obiecujące nowości pozwolą uzyskać oczekiwany efekt.
Wygładzone i jędrne ciało
Przybory do masażu i inne akcesoria to sprzymierzeńcy wszystkich kobiet, które chcą mieć jędrne ciało.
Miejsca, na których panoszy się utrapiony cellulit, są gorzej odżywione, a szkodliwe produkty przemiany materii zalegają w nich zbyt długo. Potrzebny jest im masaż, który pobudzi krążenie, zwiększy ilość dostarczanych substancji odżywczych, usprawni proces odprowadzania toksyn.
1. Rób masaż co wieczór, nie będziesz długo czekać na poprawę jędrności skóry. Wybierz masażer z wypustkami lub rękawicę do masażu.
2. Dla osób śpieszących się dobrym rozwiązaniem jest użycie żelu z funkcją masażera. Masuj skórę regularnie, porządnie.
3. Zainteresuj się też nowością; szortami, które dzięki specjalnemu materiałowi działają antycellulitowo.
Nasza rada
Masaż działa najskuteczniej, gdy wykonujesz go na rozgrzanym i rozluźnionym ciele. Rób go po prysznicu. Mięśnie są wtedy miękkie i lepiej poddają się dotykowi. Ciepła, dobrze ukrwiona skóra szybciej wchłania substancje aktywne.
Złudzenie optyczne
Stroje bez rękawów, z dekoltem eksponują zadbane ciało o pięknym, ciepłym kolorycie. Skóra w tych miejscach, szczególnie u kobiet dojrzałych, potrzebuje ujędrnienia. Przyda się jej też subtelne przyciemnienie, zanim słońce ozłoci ją naturalną opalenizną.
1. Błyskawiczną, ale krótkotrwałą (bo zmywa się go jak makijaż) poprawę wyglądu zapewni nam krem CC do ciała, odpowiednik tego typu preparatów przeznaczonych do twarzy. Krem CC pielęgnuje jak zwykły krem (zawiera składniki nawilżające i odżywcze). Jednocześnie wyrównuje kolor i maskuje niedoskonałości jak korektor i podkład dzięki dodanym do niego pigmentom. Sprawia, że skóra jest gładsza, aksamitna i ma jednolitą ciepłą barwę.
2. Trwały efekt zapewniają balsamy ujędrniające i jednocześnie brązujące. Ta "opalenizna" jest subtelna, równomierna i wygląda naturalnie. Działają słabiej niż typowe samoopalacze, a dodane do ich formuły substancje ujędrniające zmniejszają widoczność drobnych zmarszczek, poprawiają napięcie skóry i wygładzają ją.
Nasza rada
Nie ulegaj tylko pokusie zbyt mocnego przyciemniania ciała. Opalenizna, zarówno sztuczna, jak i naturalna - gdy jest zbyt intensywna, dodaje nam lat. Zwróć też uwagę, by twarz, szyja i dekolt nie różniły się odcieniem.
Rezultaty uzyskane dzięki zastosowaniu tych kosmetyków, a więc nieco ciemniejszą, świetlistą karnację możesz podkreślić, muskając lekko pudrem rozświetlającym obojczyki i środek dekoltu.
Cellulit w ryzach
Do walki z "pomarańczową skórką" potrzebujesz sztabu naprawdę silnie działających preparatów. Sięgnij po serum lub koncentrat zawierający dawkę uderzeniową substancji aktywnych: m.in. kofeiny, L-karnityny, escyny, wyciągów roślinnych.
1. W niektórych przypadkach bardzo dobre rezultaty daje stosowanie dwóch preparatów z jednego zestawu - chłodzącego rano, a rozgrzewającego na noc. W ten sposób lepiej pobudzisz mikrokrążenie, co przyspieszy redukcję pomarańczowej skórki.
2. Nie mniej istotny niż skład jest sposób nakładania tych specyfików. Należy to zawsze robić od dołu nóg ku górze i nie bać się mocnego nacisku ani energicznego poklepywania.
3. Ważne są działania kompleksowe, dlatego dobre rezultaty w usuwaniu cellulitu przyniesie wykonywanie domowego zabiegu antycellulitowego. W jego składzie znajdziesz peeling, serum i żel do kąpieli, zmniejszające cellulit.
Nasza rada
Pamiętaj, aby regularnie usuwać martwe komórki naskórka, wykonując peeling. Wtedy aktywne składniki serum albo żelu antycellulitowego zostaną lepiej wchłonięte.
Niektóre preparaty antycellulitowe mogą wysuszać skórę. Stosuj je na zmianę z balsamem silnie nawilżającym, najlepiej z zawartością mocznika.