Reklama

Reklama

Jak często prać jeansy? Najlepiej wcale

Jeans jest ponadczasowy, wytrzymały i świetnie wygląda na każdej sylwetce. Okazuje się jednak, że nie zawsze dbamy o niego w odpowiedni sposób. Dyrektor marki Levi’s mówi jasno - jeansów nie powinniśmy wkładać do pralki.

Wyobrażacie sobie chodzić dwa lata w tych samych spodniach jeansowych bez prania ich? Brzmi nieszczególnie zachęcająco, prawda? Chip Bergh, dyrektor generalny kultowej marki Levi’s od lat propaguje pomysł, by nie wkładać jeansów do pralki. W 2016 roku w wywiadzie dla The Independent przyznał, że pranie w pralce pogarsza jakość tkaniny, a przy okazji jest nieekologiczne.

Naukowcy z Uniwersytetu Alberty postanowili przeprowadzić szereg badań i sprawdzić, czy kontrowersyjna teza Bergha ma potwierdzenie w rzeczywistości. Wyniki są zaskakujące - jeansy noszone przez ponad rok zebrały dokładnie taką samą ilość bakterii jak te prane regularnie co kilkanaście dni.

Reklama

Jak o nie zadbać?

Jeśli nie sprzyja im pralka, to w jaki sposób odświeżać jeansową odzież odświeżać? Drobne, delikatne plamy powinno usuwać się doraźnie - najlepsza będzie do tego szmatka, letnia woda i odrobina detergentu. Szmatką również warto przeczyścić spodnie dla odświeżenia ich. Z kolei w upalne dni, kiedy zdecydowanie mocniej się pocimy najlepiej obrócić je na lewą stronę i wywietrzyć.

Ewelina Willmann

 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy