Reklama

Reklama

Jak dbać o cienkie włosy?

Nie zmienimy ich objętości, ale możemy tak je pielęgnować, strzyc i modelować, aby pięknie wyglądały.

Cięcie

Umiejętne strzyżenie nada puszystość delikatnym włosom. Dlatego warto się wybrać do sprawdzonego fryzjera. Cienkie włosy powinny być podcinane regularnie raz w miesiącu. A efekt lekkości i objętości uzyskamy np. dzięki strzyżeniu warstwowemu.

Ładnie wyglądają także ostrzyżone krótko i wycieniowane tak, by łatwo było modelować je na szczotce. Dobrze będzie się też prezentować fryzura średniej długości, z prostych włosów do ramion lub do połowy szyi.

Pielęgnacja

Włosy można myć codziennie – cienkim również to nie zaszkodzi. Przeciwnie, może pomóc, jeśli będą pielęgnowane odpowiednimi szamponami i odżywkami. Najlepsze są szampony do częstego mycia zapobiegające wypadaniu włosów albo zwiększające ich objętość.

Reklama

Przy stosowaniu odżywek należy jednak zachować szczególną ostrożność. Cienkim włosom nie służą te bez spłukiwania ani ciężkie, bogate w różne składniki. Odpowiednie są natomiast odżywki typu włos w płynie.

Stylizacja

Włosy najlepiej suszyć suszarką z dyfuzorem. Wtedy podnosimy je u nasady. Zanim użyjemy suszarki, prostownicy czy lokówki, zastosujmy spray chroniący włosy przed wysoką temperaturą.

Zaraz po umyciu i ułożeniu, cienkie włosy wyglądają efektownie, ale dość szybko fryzura traci swą puszystość i staje się płaska. Pomóc może wówczas specjalny puder, który rozcieramy w dłoniach i delikatnie wmasowujemy we włosy. Fryzura od razu nabiera objętości.

Domowe kuracje na cienie włosy

Piwo jest nie tylko lubianym napojem, ale także świetnym kosmetykiem. Doskonale wzmacnia włosy. Raz w tygodniu warto zmoczyć nim głowę (wcierając płyn w skórę), a po kilkunastu minutach umyć włosy.

Płukanki z naparu kwiatów rumianku poprawiają kondycję włosów, rozjaśnione nią pasma rozświetlą każdą fryzurę. Płukankę stosujmy po każdym myciu. Cienkie włosy szybko się przetłuszczają. Zaradzimy temu, myjąc je i płucząc w naparze lub wywarze z liści pokrzywy.

Włosom farbowanym, zniszczonym dobrze zrobi odżywka z żółtka i oliwy (2 łyżki). Nakładamy ją na włosy i owijamy je folią, a następnie ręcznikiem. Zmywamy po 2 godzinach.

Rewia 36/2011

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy