Reklama

Reklama

Jak dbać o suchą skórę latem?

Bywa tak sucha i szorstka, że boleśnie swędzi i łuszczy się. Co należny wtedy robić?

Potrzebne witaminy

Gdy zwykłe balsamy i kremy przynoszą ulgę tylko na chwilę, zastosuj na nadmiernie przesuszone partie ciała specjalistyczne preparaty dostępne w drogerii lub aptece bez recepty. Są wśród nich także specyfiki dla diabetyków – przy cukrzycy jest ogromny problem z przesuszaniem się skóry.

Preparaty z witaminą A i E dobrze natłuszcza skórę, pozostawia na jej powierzchni film ochronny, ale skóra po jego zastosowaniu nie jest nadmiernie tłusta. Staje się bardziej elastyczna, miękka i odporna na pękanie. Uczucie to pozostaje na dłużej. Warto stosować taki krem na noc.

Reklama

Natychmiastową ulgę przyniesie emulsja w sprayu działająca jak opatrunek. Można ją stosować na podrażnienia twarzy lub ciała (o podłożu alergicznym i niealergicznym), także wtedy, gdy skóra swędzi. Działa od pierwszej sekundy – natychmiast koi i łagodzi podrażnienia, świąd i zaczerwienienie. Dodatkowo regeneruje naskórek, nawilża go, zmiękcza i wygładza.

Pamiętaj o nawilżeniu 

Korzystaj z zabiegów. Pilingi, zarówno te domowe, jak i gabinetowe poprawiają kondycję skóry i pobudzają jej procesy regeneracyjne. Z kolei mezoterapia na bazie kwasu hialuronowego to najlepszy sposób na nawodnienie spragnionej cery. Tego składnikaszukaj też w kremach i maseczkach do codziennej pielęgnacji. Podobnie jak mocznik czy glikol, pomaga wiązać wodę w komórkach.

Zobacz także: 


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy