Reklama

Jak poprawić kondycję włosów po kąpielach słonecznych?

Słońce, plaża, kąpiele w morzu i basenie — wszystko, co kochamy robić podczas urlopu — świetnie służą naszemu zdrowiu i samopoczuciu, ale niestety nie naszym włosom. Włosy nie lubią długotrwałej ekspozycji na promienie UV, które uszkadzają ich strukturę i czynią je podatnymi na uszkodzenia. To dlatego po wakacjach często są przesuszone, szorstkie i matowe. Niestety, włosy nie mają zdolności samoregeneracji, ale możemy im pomóc w powrocie do dobrej kondycji. Podpowiemy kilka niezawodnych sposobów.

Artykuł z ekspozycją partnera

Jak słońce wpływa na włosy?

Promieniowanie UV powoduje, że łuski włosa rozchylają się i w wyniku tego włos traci wodę. Włosy, które utraciły naturalną wilgoć, nadmiernie się przesuszają i tracą elastyczność. Typowe objawy takiego stanu rzeczy to: szorstkość, łamliwość, rozdwojone i kruche końcówki, a także wypłowiały kolor. Takie włosy pozbawione są też blasku. Na szczęście istnieją sposoby, by temu zaradzić.

Jak poprawić stan włosów po urlopie?

Włosy nie powrócą same do stanu świetności, dlatego należy im w tym pomóc. Dobrym pomysłem będzie wizyta u fryzjera i obcięcie rozdwojonych końcówek. Biorąc pod uwagę, że słońce sprawia też, że włosy rosną szybciej — odświeżenie fryzury i tak byłoby konieczne.

Reklama

Następnie można przystąpić do intensywnej regeneracji włosów w domu. Aby skutecznie zniwelować skutki działania niekorzystnych czynników, należy zaopatrzyć się w szampon i maskę przeznaczone do tego właśnie celu. Jednak należy wziąć też pod uwagę typ włosów, jaki posiadamy — jeśli mamy włosy farbowane, wówczas szampon i maska powinny być przeznaczone do pielęgnacji takich właśnie włosów.

Możemy użyć specjalnego, intensywnie oczyszczającego szamponu. Pomoże on dokładnie oczyścić zarówno skórę głowy jak i pasma.

Zanim przejdziemy do aplikacji maski, włosy dobrze jest osuszyć, owijając je na chwilę ręcznikiem. Po delikatnym osuszeniu, na włosy nakładamy solidną porcję maski i znów owijamy je suchym ręcznikiem, tym razem na około 30 minut. Po upływie około pół godziny włosy spłukujemy letnią wodą.

By jeszcze bardziej wspomóc ich regenerację, możemy także sięgnąć po produkty z szerokiej oferty OnlyBio. Znajdziemy tam zestawy do kompleksowej pielęgnacji OMO, a także szampony proteinowe, balansujące oraz maski i oleje indywidualnie dobrane do naszego rodzaju włosów.

Naturalne sposoby regeneracji włosów

Jeżeli natomiast jesteśmy zwolennikami naturalnych metod pielęgnacji — regeneracji włosów możemy dokonać, stosując domowe maseczki z żółtek jaj, awokado czy oliwy z oliwek. Takie domowe sposoby, choć bardziej czasochłonne niż użycie gotowych produktów, również są bardzo skuteczne.

Należy również wspomnieć, że odstawienie produktów i narzędzi do stylizacji włosów na gorąco jak suszarki i lokówki również bardzo przysłuży się naszym włosom. Warto więc zrezygnować z nich na okres około dwóch tygodni po urlopie. 

Dobrym pomysłem jest spożywanie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe Omega-3 jak: łosoś, makrela, tuńczyk, orzechy i awokado.

Poprawa kondycji włosów po wakacjach może zająć nam nawet kilka tygodni. Jeśli mamy jednak problem z samodzielnym  ułożeniem planu działania, możemy skorzystać z aplikacji na telefon, która po wpisaniu do niej informacji o typie i stanie naszych włosów, ułatwi nam podjęcie odpowiednich działań. Taką aplikacją jest OnlyBio Stories. Dzięki niej stworzymy codzienny plan pielęgnacji, łatwą instrukcję przeprowadzenia zabiegów i stworzymy listę potrzebnych nam produktów.

Czas poświęcony regeneracji na pewno nie będzie czasem straconym, a włosy odwdzięczą nam się blaskiem i świetnym wyglądem. A jeśli będziemy je wspierać także od wewnątrz, zyska także nasza skóra i wzmocni organizm, co nie jest bez znaczenia, gdy zbliża się sezon jesiennych infekcji.


Artykuł z ekspozycją partnera

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy