Reklama

Kwadratowe paznokcie. Dają wiele możliwości, ale są też ograniczenia

Kwadrat to obok migdałka najpopularniejszy kształt paznokci. Daje nam wielkie możliwości wyboru kolorów czy wzorów, jednak trzeba uważać - nie każdej kobiecie pasuje. Zobacz, kto powinien go unikać, a także jakie wzory wyglądają najlepiej na kwadratowych paznokciach.

Popularne kształty paznokci

Kształt paznokci jest równie ważny co ich kolor, wzór i długość. Powinno się dobierać go nie tylko do aktualnych trendów, ale przede wszystkim do budowy naszych dłoni oraz własnej wygody i gustu. W końcu manicure ma podobać się nam samym, a nie innym. Warto też pomyśleć o tym, żeby paznokcie nie przeszkadzały nam w pracy czy codziennym życiu.

Do najpopularniejszych kształtów paznokci należą:

Reklama
  • kwadraty,
  • migdałki,
  • owalne,
  • trumienki,
  • squoval,
  • szpice.

Kwadratowe paznokcie - jak wyglądają?

Kwadratowe paznokcie to nic innego, jak płytka spiłowana w taki sposób, żeby tworzyły się kąty proste i całość była jak najbardziej zbliżona do kwadratu czy raczej do prostokąta. Paznokcie bardziej spiłowane po bokach nazywane są już trumienkami lub balerinami. Z kolei te zaokrąglone to z angielskiego squoval.

Czytaj także: Panterka na paznokciach. Dodaj nieco drapieżności do swojego manicure

Kwadratowe paznokcie - komu pasują?

Paznokcie w kształcie kwadratów nie sprawdzą się u każdej kobiety. W przypadku mocno skróconej płytki i szerokich placów będą je optycznie pogrubiać. W takim przypadku lepiej wybrać migdałki lub przedłużyć paznokcie. Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli mamy krótkie palce. Kwadraty dobrze natomiast wyglądają na szczupłych i długich palcach.

Kwadratowe paznokcie - wzory

Na kwadratowych paznokciach świetnie prezentują się takie wzory jak:

Szczególnie dobrze na kwadratowych paznokciach wygląda french manicure. Przez to, że wzór znajduje się na końcówce płytki, jej kształt jest dzięki niemu idealnie podkreślony. Można powiedzieć, że french to zupełnie różne zdobienia na różnych kształtach paznokci. Z kwadratem świetnie współgrają także inne geometryczne wzory z ostrymi krawędziami, jakie można namalować.

Zobacz również: Paznokcie fuksja, czyli powiew wiosny. Modny róż w odważnym wydaniu

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | manicure | modny manicure | modne paznokcie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy