Reklama

Reklama

Lakier do włosów - nie tylko do stylizacji

Wbrew pozorom lakier do włosów nie tylko służy do utrwalania fryzury. Znajdziesz dla niego wiele innych zastosowań, które są niezwykle przydatne w domu, a jedyne, co może cię ograniczać, to własna wyobraźnia.

Nietypowe wykorzystanie lakieru do włosów było już znane naszym babciom. Pierwszy lakier został wyprodukowany w roku 1948 roku i już od tamtej pory było wiadomo, że może służyć również w innych celach. Pierwsze lakiery w aerozolu były wykorzystywane do przedłużania życia ciętych kwiatów. A że w tamtych czasach dżentelmeni często ofiarowywali bukieciki, gospodynie doceniały ten szarmancki gest i dbały o to, aby kwiaty zachowały świeżość jak najdłużej. Wystarczyło wówczas delikatnie spryskać kwiaty lakierem i już dłużej mogły cieszyć się ich pięknem.

Reklama

Lakier do włosów przeciwko muchom

Nie trzeba już wieszać nieestetycznych lepów na muchy lub stosować toksycznych środków, jeśli kłopotliwe owady dostaną się do mieszkania. Możesz skutecznie ich się pozbyć, rozpylając w stronę uporczywej muchy lakier do włosów. Preparat oblepi skrzydełka i sprawi, że owad będzie miał problemy z poruszaniem, a wtedy możesz go humanitarnie złapać i wyrzucić na zewnątrz. Plusem takiego rozwiązania jest to, że lakier jest o wiele mniej toksyczny, zatem jest bezpieczny i dla domowników, i dla zwierząt domowych - a przy tym lepiej pachnie.

Lakier do włosów i ubrania

Lakier do włosów pomoże uporać się ze śladami szminki na koszuli czy brudnym od pudru kołnierzykiem, a rozpylony na zasłony, chroni je przed kurzeniem się, dzięki czemu dłużej pozostaną czyste. Lakier tworzy na materiale niewidzialną ochronną powłokę i dodatkowo zabezpiecza przed elektryzowaniem, zatem ten trik przydatny będzie również zimą, w przypadku swetrów, płaszczy, czy nawet kapeluszy.

Jeżeli masz brudną tkaninę, spryskaj plamę odrobiną lakieru i poczekaj, aż wyschnie: zawarty w nim alkohol zadziała jak odplamiacz. Potem wrzuć ubranie do pralki, by całkowicie pozbyć się plamy. Sposób ten jest zachwalany nawet przez malarzy pokojowych. Na początek zabezpieczają lakierem buty i ubrania, a jak mimo tego zostaną zabrudzone, lakier do włosów jest przez nich używany właśnie jako odplamiacz.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym praktycznym zastosowaniu - lakier zabezpieczy rajstopy przed zaciąganiem i oczkami, a także pomoże je utrzymać w miejscu. Wystarczy rozpryskać go na całej powierzchni rajstop albo na krawędziach, by się nie zsuwały, a jeśli pojawi się oczko, szybko spryskać je lakierem, by się nie rozciągnęło. Już nie tylko więc lakier do paznokci czy mydło okażą się zbawienne, zatem warto w torebce mieć lakier do włosów, by szybko zadziałać na wypadek uszkodzenia rajstop. - Na szczęście można zakupić mały lakier w wersji podróżnej, dzięki czemu zawsze można go mieć pod ręką - radzi ekspert drogerii Hebe, Katarzyna Wójcicka.

Lakier i pielęgnacja butów

Jeżeli czyste i wypolerowane buty równomiernie spryskasz lakierem do włosów, wówczas zachowają połysk na dłużej. Buty skórzane i lakierowane najlepiej zawsze na koniec spryskiwać lakierem, aby utrwalić efekt nabłyszczenia. Lakier przyda się również wtedy, kiedy podeszwa jest śliska, wówczas zwiększy się ich tarcie.

Mało tego, lakier przychodzi z pomocą w przypadku za luźnych butów. Wtedy wystarczy na stopie lub w środku buta rozpylić lakier, a stopa przestanie się przesuwać. Jest to wprawdzie zastosowanie tymczasowe, ale może poprawić komfort na przykład na ważnym spotkaniu.

Inne zastosowania lakieru do włosów

Lakier do włosów ma jeszcze wiele innych zastosowań. Jedni nim utrwalają rysunki, inni stosują go jako utrwalacz do makijażu (tego nie polecamy - zalecamy stosować profesjonalne utrwalacze make-upu), niektórzy wykorzystują lakier do nabłyszczania papieru prezentowego. Z jego pomocą można usunąć również sierść zwierząt z kanapy lub z ubrania - wystarczy ścierkę spryskać lakierem i wytrzeć tkaninę.

Można go użyć nie tylko do nabłyszczenia butów czy uratowania rajstop, ale także do samoobrony. Lakier działa tak samo, jak gaz pieprzowy i może na chwilę zatrzymać napastnika, co daje czas do ucieczki, a przy tym nie działa drażniąco. Niezależnie od tego, jak wykorzystasz lakier, okazuje się, że to całkiem przydatny kosmetyk w każdym domu.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Lakier do włosów | kurz | czyszczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy