Manikiur idealny

Piękne paznokcie i nienaganny manikiur to nasza wizytówka. Zadbaj o to samodzielnie lub w gabinecie. Jest w czym wybierać!

Tajemnicze fiolety są teraz na topie
Tajemnicze fiolety są teraz na topie123RF/PICSEL

Jaki kolor?

Tegoroczne trendy kolorystyczne nawiązują zarówno do stonowanych barw ziemi, jak i energetycznych kolorów wiosny. Na jaką aranżację paznokci powinna postawić modna kobieta? Jesienią i zimą doskonale sprawdzą się blade szarości lub fiolety, głęboka czerwień i stonowany brąz. Modne są zarówno odcienie ciemne (bordo, zieleń, brąz), tajemniczy fiolet, ale też delikatny beż, błękit i cielisty róż.

Zmywacze do paznokci

Jeśli malujesz paznokcie, nie możesz się bez niego obyć. W składzie wielu zmywaczy znajduje się aceton - substancja o drażniącym zapachu, która może powodować łamanie i rozdwajanie się płytki paznokcia. Warto wybierać zmywacz, który także pielęgnuje paznokcie, np. wzbogacony ekstraktem z moreli, witaminą E, B5, wapniem i ekstraktem z pszenicy lub aloesu.

To zrobisz w gabinecie

Manikiur wykonany w salonie będzie na pewno znacznie trwalszy niż ten wykonany samodzielnie w domu. Na ten zabieg musisz poświęcić co najmniej godzinę i od 50 do 100 zł - w zależności od tego, jaki rodzaj manikiuru dla siebie wybierzesz.

TYTANOWY - nie wykorzystuje się w nim lamp UV. Po usunięciu skórek i spiłowaniu paznokci płytki są lekko matowione. Potem każdy paznokieć po kolei wkłada się do pojemnika z drobniutkim pudrem, który je oblepia. W składzie pudru jest dwutlenek tytanu, polimer akrylowy oraz pigmenty. Następnie oczyszcza się boki paznokci z pudru, a na płytki nakłada ostatnią warstwę, czyli utrwalacz.

HYBRYDOWY - wykorzystuje połączenie lakieru do paznokci i żelu do manikiuru. Paznokcie hybrydowe są trwałe i błyszczące. Hybryda utrzymuje się 2-3 tygodnie. Najpierw kosmetyczka usuwa skórki, nadaje paznokciom odpowiednią długość i kształt, odtłuszcza je. Potem nakłada bazę, utwardza w lampie UV i nakłada lakier, który także jest utwardzany w lampie UV, w końcu maluje nabłyszczaczem. Usuwa się go specjalnym zmywaczem.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?Interia DIY
Świat & Ludzie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas