Reklama

Reklama

Na własnej skórze: Zimnem w tkankę tłuszczową

W samym centrum Warszawy - na 6. piętrze hotelu Marriott - od niedawna mieści się PROFEMED Medycyna Estetyczna. To centrum o powierzchni 330 metrów, w którym specjaliści zadbają o kondycję skóry, ujędrnią ciało, usuną znamiona, odmłodzą dzięki zastosowaniu lasera, wyszczuplą korzystając ze sprzętu najnowszej generacji, a nawet dobiorą bieliznę korygującą.

Zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów wielu dziedzin - lekarzy medycyny estetycznej, kosmetologów, specjalistów od akupunktury, osteopatii, fizjoterapii, masażu, a także psychoterapeuci, psychoseksulog, psychodietetycy, a nawet wizażystka i brafitterka.

W Profemed Medycyna Estetyczna miałam przyjemność skorzystać z dwóch zabiegów - na twarz i na ciało.

Pierwszy miał rozświetlić i nawilżyć cerę, gdyż w okresie przedurlopowym moja twarz wyglądała na zmęczoną. Poza tym chciałam ją przygotować do kąpieli słonecznych. Z powodu moich planów urlopowych doradzono mi, by nie stosować inwazyjnych zabiegów. Dlatego zdecydowałam się na zabieg Dermalogica, który został poprzedzony Face Mapping. Moja cera została przeanalizowana, a po zabiegu dostałam receptę pielęgnacyjną wraz z próbkami kosmetyków.

Reklama

Sam zabieg trwał około godziny. Polegał na peelingowaniu i nawilżaniu cery różnymi maseczkami marki Dermalogica. Po raz pierwszy miałam przyjemność testowania tych kosmetyków, ale fakt, że jedną z gwiazd, która uwielbia tę markę jest Victoria Beckham, gwarantuje, że jakość jest znakomita. Cera po zabiegu była rzeczywiście gładka, wyraźnie rozświetlona, silnie nawilżona, szczególnie znacząco widać to było następnego dnia po zabiegu.

Kolejnym zabiegiem, który mi zaproponowano był  Proshock Ice. Brzmi groźnie, ale nie ma czego się bać.

To urządzenie dedykowane jest redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Na początek skóra mojego brzucha została schłodzona do temperatury kilku stopni poniżej zera, w wyniku czego lipidy z komórek tłuszczowych zostały rozbite. Przyznam, że to dość dziwne uczucie, gdy dotykasz tak schłodzoną skórę. Tuż po tym fale akustyczne o starannie dobranej częstotliwości emitowane przez pistolet, sprawiły, że przyspieszeniu uległ metabolizm komórkowy, a tłuszcz miał być efektywniej usuwany z organizmu.

Zabieg trwał około 40 minut. Trudno ocenić mi, jak efekt przyniósł pojedynczy zabieg, gdyż w serii polecanych jest co najmniej kilka. Ale producent po serii zabiegów gwarantuje zmniejszenie od 3 do 15 mm tkanki tłuszczowej zależnie od jej ilości w momencie rozpoczynania terapii. Myślę, że warto spróbować.

W Gabinecie PROFEMED Medycyna Estetyczna czułam się zrelaksowana, znakomicie poinformowana na temat poszczególnych etapów zabiegów.

Aby skorzystać z zabiegów nie trzeba mieć abonamentu Lux Medu - wystarczy, że zadzwonisz i umówisz się na spotkanie. Polecam szczególnie pakiety, w których poszczególne zabiegi są znacznie tańsze niż kupowane pojedynczo.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy