Reklama

Odśwież naturalnie kolor włosów

Jeśli latem chcesz tylko ożywić kolor, a nie farbować włosów, wypróbuj domowe sposoby.

Jak rozjaśnić jasne pasma, aby ich nie zniszczyć

Cytryna + cynamon + miód + oliwa na odrosty

Wymieszaj 1 łyżkę miodu, 1 łyżeczkę cynamonu, 1 łyżkę oliwy i sok  z 1/2 cytryny. Nałóż papkę na umyte, mokre włosy. Zawiń
 w folię i owiń ręcznikiem. Zmyj po 2 godzinach. Zabieg możesz powtarzać maksymalnie 2 razy w tygodniu. 

Rumianek  na pożółkłe kosmyki

Zaparz 4 saszetki rumianku lub 4 łyżki suszu, wymieszaj z letnią wodą i użyj do ostatniego płukania włosów.  Potem najlepiej wyjdź na słońce, by wzmocnić efekt. Możesz też naparem z rumianku po prostu spryskać  włosy przed wyjściem.  

Reklama

Korzeń rabarbaru (rzewienia) na poszarzałe pasma

25 g suszonego korzenia rabarbaru  (do kupienia w aptece) zalej 1/2 l wrzątku i gotuj przez 5 minut. Gdy wystygnie, dodaj sok z 1/2 cytryny i 3 łyżki odżywki do włosów. Wymieszaj i nałóż na pasma. Zmyj po ok. 30 minutach.

 

Sposób dla szatynek i brunetek

  Kawa pogłębia ciemny kolor pasm       

2-3 łyżeczki kawy zalej gorącą wodą. Po ok. 15 min odcedź fusy. Gdy kawa przestygnie, wymieszaj ją z większą ilością letniej wody i spłucz nią włosy. Nałóż czepek  i pozostaw go na ok. 15 minut. Potem jeszcze raz spłucz kosmyki. Płukankę stosuj raz w tygodniu.

WAŻNE! 

Naturalne płukanki mogą czasowo wysuszać pasma, dlatego stosując je, trzeba pamiętać o używaniu nawilżających kosmetyków  - szamponów i odżywek. Warto też pamiętać, że nawet natura może zadziałać na nas uczulająco. Jeśli poczujesz pieczenie, od razu zmyj maskę.

 IK


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy