Reklama

Olejek herbaciany: Jakie ma właściwości?

Olejek herbaciany jest pozyskiwany z liści drzewa herbacianego. Słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych i łagodzących stany zapalne. Jak stosować olejek herbaciany?

Jak działa olejek herbaciany?

Olejek herbaciany przede wszystkim wykazuje właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe. Jest wykorzystywany w walce z przykrym zapachem, a ponadto może okazać się skuteczny w zwalczaniu obrzęków po ugryzieniu meszek lub komarów. 

Olejek herbaciany jest również wykorzystywany w łagodzeniu zmian trądzikowych. Jego zaletą jest to, że normalizuje skórę, ale jej nie wysusza. 

Ponadto olejek herbaciany sprawdzi się również w walce z łupieżem oraz szybkim przetłuszczaniem włosów. 

Olejek herbaciany jest w stanie przyspieszać gojenie ran oraz pielęgnować popękane stopy. 

Reklama

Jak stosować olejek herbaciany?

Kilka kropli olejku herbacianego można wymieszać z szamponem. Taką mieszanką należy umyć skórę głowy, a następnie dokładnie spłukać. 

By wykorzystać olejek herbaciany do pielęgnacji stóp, wystarczy dodać kilka kropel do ulubionego kremu, który pomoże pozbyć się problemu pękających stóp.

Podczas przeziębienia olejek herbaciany może być stosowany w formie inhalacji. Dzięki niemu można wspomagać leczenie zatok, kaszlu oraz zatkanego nosa. 

Olejek herbaciany redukuje ilość wydzielanego sebum, dlatego też może być włączony do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Można go aplikować bezpośrednio na zmiany trądzikowe lub wymieszać z produktami pielęgnacyjnymi. 

Przed użyciem olejku herbacianego warto wykonać próbę uczuleniową. Ponadto olejek herbaciany może podrażniać wrażliwą skórę. 

Czytaj więcej:


Domowe sposoby na komary. Uciekną, gdzie pieprz rośnie!

Sałata będzie świeża przez ponad miesiąc. Genialny trik!

Maseczka z pokrzywy na twarz i włosy. Jak zrobić ją w domu?

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy