Reklama

Reklama

Pielęgnacja twarzy: Czy robisz to poprawnie?

By cieszyć się piękną skórą twarzy, istotna jest odpowiednia pielęgnacja. Składa się ona z kilku etapów. Czy na pewno nie pomijasz żadnego z nich?

Po pierwsze demakijaż

Demakijaż to pierwszy i bardzo ważny krok pielęgnacji twarzy. Pozwala na usunięcie makijażu, brudu, kurzu oraz sebum. W ten sposób skóra jest gotowa na dalsze etapy pielęgnacji. Ten etap jest bardzo istotny wieczorem. Kolorowe kosmetyki zawsze powinny być zmywane przed snem. Demakijaż rano nie jest konieczny. By pozbyć się pozostałości produktów nałożonych wieczorem oraz potu i sebum, wystarczy umyć twarz żelem lub pianką. 

Podczas demakijażu za pomocą płynu micelarnego najlepiej wykorzystać waciki. Nasączone płynem należy przyłożyć do oczu i przytrzymać ok. 30 sekund. W ten sposób tusz się rozpuści i zdecydowanie ułatwi to zmycie go z rzęs. Kolejne nasączone waciki należy wykorzystać do zmycia makijażu z reszty twarzy. Ten etap należy wykonać bardzo delikatnie, by za pomocą wacika nie podrażnić skóry. 

Oleje bez problemu poradzą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Wystarczy rozprowadzić je na twarzy i delikatnymi ruchami zmywać makijaż. 

Reklama

Oczyszczanie

Zmycie makijażu olejem lub płynem micelarnym nie oznacza całkowitego pozbycia się zanieczyszczeń. W tym etapie istotne jest, by najpierw przemyć skórę z pozostałości płynu micelarnego lub innego środka do demakijażu. Następnie oczyszczanie należy zacząć od żelu lub pianki przeznaczonej do mycia twarzy. Ten krok pozwala oczyścić skórę z pozostałości makijażu, z którymi nie poradziły sobie np. micele.

Jak to jest z peelingiem?

Stosowanie peelingów jest bardzo ważne. Pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka oraz oczyszcza pory. W tym etapie istotna jest regularność. Peelingów nie należy stosować codziennie. Może to doprowadzić do uszkodzenia naskórka. Najlepiej peelingi wykonywać jeden bądź dwa razy w tygodniu.

Tonizacja

Tonizacja to krok, który zakłada zastosowanie toniku w celu przywrócenia prawidłowego pH skóry. Zazwyczaj w tym etapie do nałożenia produktu wykorzystywane są waciki. By wyeliminować niepotrzebne tarcie wacikami, tonik można nałożyć również dłońmi i delikatnie rozprowadzić go na skórze. 

Znajdą się zwolennicy, jak i przeciwnicy tego kroku. Jedno z badań z 2016 roku pt. "Facial skin physiology recovery kinetics during 180 min. Post washing with cleanser" wykazało, że pH skóry podczas przemycia skóry samą wodą oraz po późniejszym umyciu jej za pomocą środka powierzchniowo czynnego nie zmieniło się. 

Zamiast toniku można zastosować mgiełkę kojąco-nawilżającą. Decydując się na tonik, warto zwrócić uwagę na to, by nie zawierał alkoholu, który wysusza skórę.

Czas na odżywienie

W tym momencie skóra jest bardzo dobrze oczyszczona. To dobry czas na zastosowanie serum lub maski. Serum jest produktem charakteryzującym się wysoką zawartością składnika aktywnego. Wyróżnia się takie rodzaje jak serum odmładzające, nawilżające, witaminowe, przeciwzmarszczkowe, wygładzające, które także wyrównuje koloryt skóry oraz serum normalizujące przeznaczone dla skóry problematycznej.   

Aplikacja serum powinna być przed nałożeniem kremu nawilżającego. Wszystko po to, by zabezpieczyć go dodatkową warstwą kosmetyku, która zwiększy jego działanie. 

Nawilżanie

Ten etap ma na celu zabezpieczyć skóry przed utratą wody. Kremy nawilżające powinny zostać dopasowane pod względem typu skóry. 

Można dobrać inny krem na dzień, a inny na noc. Rano najlepiej stosować produkty, które delikatnie nawilżają. W tym momencie istotny jest również krem z filtrem, który powinien być stosowany codziennie przez cały rok. Tego typu krem aplikuje się przed nałożeniem makijażu, ale zaraz po wchłonięciu kremu nawilżającego. Natomiast na noc najlepiej używać produktów intensywniej nawilżających, które dobrze zabezpieczą wcześniej nałożone serum. 

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy oraz stosowanie produktów dobranych do typu skóry jest bardzo ważne. Chroni to przed zapychaniem porów, pozwala na dokładne pozbycie się makijażu, a kremy oraz sera za pomocą składnika aktywnego poprawiają stan skóry. 

Czytaj więcej:

Piękne i lśniące. Jak dbać o włosy? 
Przedłużane rzęsy a makijaż: najważniejsze zasady
Nowy rok, młodsza ja... czyli jak walczyć z oznakami starzenia?
Nie pozbywaj się wąsika w ten sposób
Teresa Lipowska nie jest w najlepszym stanie. Niepokojące doniesienia o gwieździe "M jak miłość"

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy