Podkład w roli głównej

Idealny makijaż zaczyna się od nieskazitelnej cery. Czyli od dobrze dobranego podkładu i pudru. A jeśli sięgniesz jeszcze po inne kosmetyki, twoja twarz wypięknieje jesienią!

Jeśli trudno ci zamaskować niedoskonałości skóry, sięgnij dodatkowo po korektor. Gdy chcesz ukryć np. wypryski, zanim nałożysz podkład, użyj korektora w sztyfcie
Jeśli trudno ci zamaskować niedoskonałości skóry, sięgnij dodatkowo po korektor. Gdy chcesz ukryć np. wypryski, zanim nałożysz podkład, użyj korektora w sztyfcie© Photogenica

Cera dojrzała - wygładź ją i napnij

Ma spore wymagania. Potrzebuje nie tylko nawilżenia i rewitalizacji, ale i maskowania zmarszczek oraz liftingu. Postaw na podkłady o formule anti-age, przypominające krem przeciwzmarszczkowy. W ich składzie znajdziesz kolagen, proteiny jedwabiu oraz substancje napinające skórę.

1. Wybieraj podkłady o lekkiej konsystencji, w postaci emulsji. Nie gromadzą się w zagłębieniach skóry i nie podkreślają zmarszczek.
2. By wygładzić skórę, użyj bazy pod podkład. Odmładza i wyrównuje jej powierzchnię, odżywia ją i uelastycznia.
3. Na koniec zastosuj rozświetlacz. Małą ilość kosmetyku wklep opuszkami palców i rozprowadź w kierunku wewnętrznego kącika oka.

Nasza rada
Nie kupuj podkładu bez przetestowania czy pasuje do twojej karnacji. Odrobinę testowanego podkładu rozsmaruj z boku policzka lub na linii żuchwy. Jeśli wahasz się, jaki kolor wybrać, zdecyduj się na jaśniejszy, bo ciemny zwykle postarza.

Gdy masz coś do ukrycia

Cera z przebarwieniami lub naczynkami to trudne wyzwanie dla podkładu. Dobierz go starannie.

Make-up powinien być jednocześnie kryjący, aby zamaskować niedoskonałości skóry oraz delikatny i lekki, by jej nie podrażnić. Z dużą ilością pigmentu, by pokryć plamki.

1. Stosuj specjalne podkłady kryjące i korygujące. Różnią się tym od tradycyjnych, że dobrze tuszują np. ciemniejsze przebarwienia, ale nie pozostawiają na skórze efektu maski. Są lepsze od korektorów, bo można nimi pokryć całą twarz.
2. Przy cerze naczynkowej ważne jest, aby aplikacja podkładu nie wymagała wcierania i intensywnego rozsmarowywania. Wypróbuj sypki podkład mineralny. W jego składzie są zmielone drobniutko minerały, nie ma syntetycznych dodatków.
3. Jeśli po kilku godzinach w pracy potrzebne będą szybkie poprawki makijażu, miej w torebce wygodny w użyciu podkład w sztyfcie. Nowością są sztyfty 2w1 (z pudrem).

Nasza rada
Podkład mineralny aplikuj za pomocą grubego pędzla (tzw. pędzla kabuki). W ten sposób możesz uzyskać zarówno delikatny, jak i mocno kryjący efekt, w zależności od tego, ile kosmetyku użyjesz.

Jeśli trudno ci zamaskować niedoskonałości skóry, sięgnij dodatkowo po korektor. Gdy chcesz ukryć np. wypryski, zanim nałożysz podkład, użyj korektora w sztyfcie. Jeśli w ciągu dnia masz problem z błyszczącą skórą, stosuj bibułki matujące.

Co wybrać dla suchej skóry?

W jej przypadku sprawdza się podkład nawilżający, ze składnikami łagodzącymi uczucie ściągnięcia i wysuszenia. Najlepszy będzie podkład w postaci kremu lub gęstej emulsji, który otuli twarz niczym kołderka.

1. Podkład w kremie jest gęściejszy, bardziej tłusty niż emulsja. Jego zadaniem jest zatrzymanie wilgoci w naskórku i zapewnienie suchej skórze komfortu. Ma bogaty skład - olejki roślinne, ceramidy i witaminy, po to, aby nie tylko nawilżał, ale i odżywiał. Rozprowadzaj go na twarzy zwilżoną gąbeczką lub szpatułką.
2. Emulsja nawilżająca, zwykle w pojemniczku z pompką lub tubce jest rzadsza, dlatego znakomicie się rozprowadza (najlepiej palcami), ale słabiej kryje. To dobre rozwiązanie dla przesuszonej skóry, która głównie potrzebuje wygładzenia i elastyczności, a nie wymaga maskowania niedoskonałości.
3. Sucha cera często jest poszarzała. Dobrze zrobi jej kropla rozświetlającego serum lub użycie podkładu o takim działaniu.

Nasza rada
Podkład dodatkowo chroni wrażliwą skórę przed zimnem. Tworzy bowiem kolejną warstwę ochronną. Najlepiej nakładaj go 15-20 minut po posmarowaniu twarzy kremem. Jeśli na podkład nakładasz pędzlem róż, najpierw przypudruj twarz pudrem transparentnym. Zapobiegnie to tworzeniu się nienaturalnych "placków" na policzkach.

Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas