Reklama

Przygotuj stopy do lata!

Nadchodzą miesiące, podczas których będziemy chodzić w odkrytych butach, konieczny jest więc pedicure. Wykonuj go systematycznie raz w tygodniu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Napełnij miskę ciepłą wodą i dolej trochę mydła w płynie lub specjalnego preparatu do mycia stóp. Zanurz je na 15-20 minut, aby oczyścić i zmiękczyć skórę. Potem osusz stopy i usuń zrogowaciały naskórek tarką (gruboziarnistą stroną). 

Do wygładzenia użyj drugiej, delikatniejszej powierzchni. Na koniec natrzyj stopy peelingiem, aby dodatkowo zmiękczyć skórę. 

Przepis na domowy kosmetyk

Łyżkę dowolnego balsamu lub kremu wymieszaj z dwiema łyżeczkami cukru. Papkę rozsmaruj na skórze i po chwili zmyj.

Co robić, kiedy paznokcie są długie?

Jeśli paznokcie są długie, przytnij je cążkami na kwadratowo. Nigdy nie zaokrąglaj ich brzegów, ponieważ będą wrastać i powodować ból. Polerką, którą kupisz w każdym sklepie z kosmetykami, wygładź nierówności na płytce.

Reklama

Wraz ze starzeniem się naszego organizmu płytka na paznokciach (tych u rąk także) staje się porowata i matowa. Polerowanie nada jej gładkości Na koniec tego etapu papierowym pilniczkiem wyrównaj wszelkie tzw. zadziorki na krawędziach paznokci.

Co ze skórkami?

Na skórki nałóż preparat zmiękczający lub zwykłą oliwę, której używasz w kuchni. Po chwili zacznij odsuwać je drewnianym patyczkiem. 

Czasem wystarczy użyć tylko ostrej krawędzi ręcznika, aby skórki bez problemu odsłoniły płytkę. Wycinanie ich cążkami nie jest wskazane, to bowiem sprawia, że skórki tylko bardziej narastają. Dziś kosmetyczki robią to już tylko na specjalne życzenie klientki. 

Potem w płytkę i wokół niej wetrzyj oliwę lub inny olej, np. kokosowy. W ten sposób utrzymasz efekt wygładzenia i oczyszczenia. Na koniec natrzyj stopy gęstym tłustym kremem i chwilę masuj.

Dzięki temu będą idealnie gładkie

Codziennie wieczorem, na przykład podczas oglądania telewizji, wetrzyj w stopy grubą warstwę kremu. Dzięki temu zapobiegniesz rogowaceniu pięt.

Zobacz także:

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>


Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: stopy | piękne stopy | domowe sposoby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama