Reklama

Puszyste włosy pod czapką

Zdejmujesz nakrycie głowy, a one stają dęba? A może płasko przylegają do skóry? Poznaj sposoby na to, by świetnie wyglądały także zimą.

Masuj skórę głowy

Zdejmujesz nakrycie głowy, a one stają dęba? A może płasko przylegają do skóry? Poznaj sposoby na to, by świetnie wyglądały także zimą! Nie muszą sprawiać kłopotów Delikatne, cienkie włosy po zdjęciu czapki zwykle przylegają do głowy. By temu zapobiec, wymasuj skórę opuszkami palców, lekko ją uciskając. To podniesie kosmyki u nasady i doda im puszystości. Potem ułóż fryzurę. Delikatny masaż wykonuj zawsze podczas mycia głowy. Poprawisz w ten sposób ukrwienie skóry i wzmocnisz cebulki. Uwaga! Nie stosuj tej metody, gdy włosy ci się przetłuszczają.

Zmniejsz przetłuszczanie

To pozwoli odzyskać fryzurze puszystość. Po umyciu płucz włosy wodą wymieszaną z jasnym piwem w proporcji 3:1. W ten sposób nie tylko zmniejszysz wydzielanie sebum, ale także poprawisz ich kondycję. Piwo zawiera mnóstwo witamin z grupy B, które wzmacniają cebulki i zapobiegają wypadaniu włosów. Dzięki takiej płukance łatwiej też będzie ułożyć fryzurę, ponieważ piwo lekko usztywnia włosy. Uwaga! Otwórz je dzień wcześniej, aby ulotnił się alkohol, który może nadmiernie je przesuszać.

Reklama

Oczyść sodą

Włosy tracą witalność i lekkość, gdy stosujesz za dużo odżywek i kosmetyków do stylizacji. Aby je usunąć, użyj sody oczyszczonej. Rozpuść płaską łyżeczkę sody w 1/4 szklanki gorącej wody i dodaj do butelki z szamponem. Mocno wstrząśnij i umyj włosy jak zwykle. Uwaga! Nie wsypuj sody bezpośrednio do butelki z szamponem, ponieważ w chłodnym się nie rozpuści.

Zapobiegaj elektryzowaniu się

Pod nakryciem głowy włosy łatwo się elektryzują, zwłaszcza cienkie. Aby nie fruwały po zdjęciu czapki, przed jej założeniem zwiń kosmyki w luźny koczek, wtedy nie oklapną. Oczywiście, gdy są wystarczająco długie. Po umyciu głowy stosuj odżywki i balsamy przeznaczone do cienkich, pozbawionych objętości włosów. I nie nakładaj tuż przy skórze, aby nie spłaszczały fryzury. Możesz także używać odżywki przed myciem. Zmocz włosy, rozprowadź ją, pozostaw na 2-3 minuty, a następnie dokładnie spłucz i umyj głowę szamponem.

Zwiąż w kucyk

Długie i półdługie włosy przed snem zbierz na czubku w kucyk i zwiąż miękką gumką, np frotką. Gdy rano je rozpuścisz, będą odstawały od skóry i nie oklapną nawet pod czapką. Krótsze możesz na noc lub rano, zaraz po wstaniu z łóżka, nawinąć na grube wałki. Wystarczy 30-40 minut, aby odbiły się od skóry i fryzura nie sprawiała wrażenia przylizanej. Przed uczesaniem możesz spryskać kosmyki u nasady lakierem do włosów.

Zobacz także:


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama