Reklama

Rzęsy jak marzenie

Magnetyczne, kuszące spojrzenie to także kwestia rzęs – długich, gęstych i wywiniętych. Jak je wyczarować?

Makijaż

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dzisiejsze maskary idealnie wydłużą, pogrubią i podkręcą nawet całkiem krótkie rzęsy. Maskara o odpowiednio wyprofilowanej szczoteczce, z formułą wydłużającą rzęsy (np. z włóknami węglowymi) intensywnie pogrubia i wydłuża rzęsy. Przed maskarą obwiedź kontur rzęs matową kredką i rozetrzyj linię tam, gdzie rzęsy są najrzadsze. Zewnętrzne kąciki obrysuj nieco mocniej. Maskarą pomaluj rzęsy na samym końcu.

Sztuczne przyklej sama

Z wiekiem rzęsy przerzedzają się, stają się kruche. Sztuczne w mig je zagęszczą, powiększą oko i sprawią, że spojrzenie stanie się uwodzicielskie. Sztuczne rzęsy są trwałe i elastyczne, łatwe w przyklejaniu i zdejmowaniu. Zanim je przykleisz sprawdź, czy nie trzeba ich przyciąć.

Reklama

Klejem posmaruj pasek sztucznych rzęs i przyłóż do suchej powieki (nie może być posmarowana kremem) jak najbliżej naturalnych rzęs. Chwilę przytrzymaj, by klej zasechł. Następnie pomaluj sztuczne i naturalne rzęsy maskarą, by je połączyć.

Rzęsy z salonu

Kosmetyczka dobiera sztuczne rzęsy (wykonane np. z jedwabiu) o odpowiedniej grubości (od 0,15 do 0,25 mm), długości (od 8 do 15 mm) i stopniu podkręcenia. Pojedynczą sztuczną rzęsę przykleja do naturalnego włoska. Dobrze wykonany zabieg nie podrażni oczu.

Podczas zabiegu doczepia się ok. 100 rzęs przy jednym oku. Warto wcześniej wykonać próbę uczuleniową - klej czasem powoduje podrażnienie spojówek. Cena: od 150 zł. Sztuczne rzęsy utrzymują się ok. 3 miesięcy. Zabieg uzupełniający ubytki jest tańszy.

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy