Reklama

Reklama

Sposoby na wykorzystanie rolki do ubrań

Te niepozorne, ale zmyślne gadżety pokryte klejącym się tworzywem mogą ułatwić ci życie. Nie tylko oczyszczą odzież z kłaczków, ale i z sierści. Ubrania powinny być wtedy rozłożone lub naciągnięte, np. na kolanie. Możesz też na bieżąco czyścić nimi zwierzaka (podobno one to lubią). Ale pamiętaj o częstej wymianie arkuszy klejących.

1. Oczyszczą meble, auto i zasłony 

Rolka do ubrań umożliwi ci też pozbycie się okruchów z kanapy lub foteli albo rozsypanych na siedzeniach samochodu. A nawet zbierze kurz, który osiadł na zasłonach. 

2. Odświeżą głośniki i abażur 

Przyciągają kurz i są trudne do czyszczenia. Zwłaszcza gdy masz papierowe osłony na lampy, do których nie używa się wody. Wystarczy przeciągnąć je kilka razy rolką. 

3. Uporządkują szafki i torebkę 

Kiedy sprzątasz szuflady i półki kuchenne, trudno sięgnąć do wszystkich zakamarków. Z pomocą przyjdą ci wtedy wałki do ubrań. Pomogą również pozbyć się zabrudzeń z dna torebki, gdzie gromadzą się brud, okruszki ciastek oraz rozsypany puder. 

Reklama

4. Zbiorą rozbite szkło 

Nie powinnaś używać do niego odkurzacza, bo szklane drobinki przebiją worek, a nawet mogą uszkodzić sprzęt. Część zbierz za pomocą zmiotki, a resztę rolką. Dzięki temu nie pokaleczysz się i usuniesz ostre okruchy. W ten sposób usuniesz też brokat, zbite bombki choinkowe czy rozsypane produkty spożywcze: kryształki soli, ziarenka drobnej kaszy lub cukier. 

5. Usuną insekty 

Chcesz pozbyć się mszyc, mrówek albo rybików? Nie musisz ich zbierać gołymi rękami. Użyj do tego celu rolek do ubrań.  

6. Oczyszczą zabawki 

Wrzucasz do pralki pluszaki albo welurowe misie wnuczka? Nie powinnaś robić tego zbyt często, bo się zniszczą. Między praniami odświeżysz je szybko za pomocą rolki.

7. Ściągną kurz z telefonu 

Zamierzasz przykleić folię ochronną na telefon komórkowy? Najpierw oczyść go wałeczkiem do ubrań. Ochronna warstwa lepiej przylgnie do ekranu i nie będzie odpadać. 

8. Odnowią podłogę i ściany 

Rolki są przydatne też wtedy, gdy chcesz usunąć kłębki kurzu z filcowych podkładek, które podkleja się pod nóżki krzeseł, aby nie rysowały parkietu. Czyszcząc ściany wałeczkiem z klejącą substancją, masz pewność, że ich nie zaplamisz ani że farba się nie zmyje. Wprawdzie nie pozbędziesz się w ten sposób plam, ale kurz i martwe owady się do niego przylepią. 

9. Posprzątają po szyciu 

Po skończonej pracy zwykle pozostaje mnóstwo nitek, strzępków materiałów, igieł i szpilek. Kiedy przykleją się do rolki, będziesz mieć pewność, że nic się nie zawieruszy. 

Zobacz także:


Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama