Twarzowa oprawa

Okulary to nie tylko modny dodatek podkreślający osobowość, ale przede wszystkim część naszego wizerunku. Zdobią, podkreślają urodę i odmładzają!

Oprawki można dobierać do koloru włosów, oczu, a nawet ubrań.
Oprawki można dobierać do koloru włosów, oczu, a nawet ubrań.123RF/PICSEL

Nosisz okulary, a może dopiero masz zamiar się w nie zaopatrzyć? Popieramy! Już nie musisz po kryjomu zakładać szkieł i narzekać, że dodają Ci lat. Dzięki modnym i twarzowym oprawkom teraz tylko zyskasz. I jeszcze pokażesz charakterek. Odważ się i wybierz nowoczesny kształt. Choć czarny kolor rządzi, czasem warto skusić się na inny odcień. Czerwony, bordowy, zielony czy niebieski cieszą się coraz większą popularnością. Przymierz i zobacz!

Dobrze dobrane

Oprawki to tak jak torebka czy buty - wyraz naszej indywidualności i stylu. Ten centralny dodatek potrafi skupić na sobie całą uwagę.

Dobierając je, warto pamiętać o podstawowych zasadach. Łagodne rysy twarzy dobrze skontrastować bardziej zdecydowanymi, a nawet kanciastymi oprawkami. Przy ostrych rysach trzeba zrobić na odwrót.

W przypadku wielkości twarzy ta zasada już się nie sprawdza. Do drobnej twarzy dobieramy mniejsze okulary, do twarzy szerszej - większe.

Jeśli okularami chcesz wizualnie skorygować szeroki rozstaw oczu, to szukaj oprawek, które mają szeroki nosek. Jeżeli oczy są położone zbyt blisko siebie, oprawki powinny mieć pogrubioną zewnętrzną część lub zdobienie w tej części.

Twoim problemem jest nos? Też są na to sposoby. Gdy jest szeroki - wybieraj okulary raczej szerokie i duże, z mostkiem w środkowej linii oprawki. Długi nos optycznie skrócą okulary z ciemnymi i nisko osadzonymi noskami. Podwójny mostek też zadziała na jego korzyść. Krótki nos będzie dobrze wyglądał z jasnym łączeniem. A kiedy znajdziesz wymarzone oprawki, pamiętaj, że muszą być też wygodne.

Dopasowane do kształtu twarzy

Trójkątna: Cel - zapewnić równowagę między szerokim czołem i wąskim dołem twarzy. Oprawki na tak: prostokątne lub owalne i tzw. patenty, czyli bez oprawek. Jak najmniej widoczne, delikatne. Nie: kocie.

Podłużna: Cel - optyczne skrócenie twarzy. Oprawki na tak: owalne, wysokość szkieł jak największa. Nie: małe i kanciaste.

Kwadratowa: Cel - złagodzenie rysów. Oprawki na tak: owalne lub zaokrąglone, w kolorach przyciągających uwagę, szersze niż kości policzkowe. Nie: małe i kanciaste.

Okrągła: Cel - wyszczuplić twarz. Oprawki na tak: prostokątne, z ostrymi kątami, zewnętrzne krańce oprawek uniesione. Nie: okrągłe.

Gdy nosimy minusy

Oczy krótkowidza pod okularami zawsze wydają się nieco mniejsze, dlatego trzeba je optycznie powiększyć. Postaw na wyraziste kolory i dwukrotnie wytuszuj rzęsy.

Gdy nosimy plusy

Zakładasz okulary dla dalekowidza i twoje oczy od razu robią się większe, a zmarszczki lepiej widoczne, niestety. Dlatego najlepsze dla Ciebie są kolory pastelowe w macie i ładne rzęsy.

Najmodniejsze okularyStyl.pl
Tele Tydzień
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas