Reklama

Reklama

Zdrowe i mocne włosy - jak je właściwie pielęgnować?

Zdrowe i mocne włosy - która z nas o nich nie marzy? Podstawą do osiągnięcia tego celu jest codzienna pielęgnacja.

Właściwe dobranie szamponu i odżywki do potrzeb włosów jest równie ważne, jak ich systematyczne stosowanie.

Marta Żmuda Trzebiatowska, ambasadorka marki Pantene potwierdza, że to także jej przepis na  zdrowe i lśniące włosy - Praca na planie jest bardzo wymagająca dla moich włosów. Muszą być w doskonałej formie, żeby sprostać zawodowym wyzwaniom, a ja nie zawsze mogę poświęcić czas na profesjonalną pielęgnację w salonie. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, aby codziennie dostarczać włosom to, czego potrzebują: oczyszczenia i odżywienia, a także odpowiedniej ochrony - np. zabezpieczenia końcówek przed rozdwajaniem.

Reklama

Stosowanie kilku prostych zasad poprawi codzienny rytuał pielęgnacyjny, który skutecznie wyeliminuje niewłaściwe nawyki i nauczy cię w poprawny sposób dbać o włosy.

Zdrowe nawyki

Zdrowe i lśniące włosy to podstawa każdej stylizacji. Zacznijmy więc od wprowadzenia zdrowych nawyków pielęgnacyjnych. Upewnij się, że stosujesz produkty odpowiednie do potrzeb twoich włosów. Jeśli są zniszczone należy sięgnąć po preparaty o działaniu regenerującym, jeśli cienkie - szampony i odżywki zwiększające objętość, a jednocześnie nie obciążające włosów.  Dobranie odpowiedniej kolekcji do typu lub potrzeby włosów to już połowa sukcesu.

Praca zespołowa

Po każdym myciu włosów szamponem zastosuj odżywkę - najlepiej z tej samej kolekcji. Stosowanie zestawu przypomina pracę zespołową: działanie obu produktów uzupełnia się przynosząc znacznie lepsze rezultaty - efekt gładszych, widocznie zdrowszych i piękniejszych włosów.

Liczy się technika

Aplikację odżywki  rozpocznij od połowy długości włosów. Unikaj nakładania jej na skórę głowy. Przeczesz włosy szerokim grzebieniem rozprowadzając równomiernie produkt, a następnie dokładnie spłucz. Tym sposobem włosy odzyskają dobrą kondycję i będą bardziej odporne na uszkodzenia.

Zimne zakończenie

Pamiętaj, aby ostatnie płukanie odbyło się chłodniejszą  wodą. Poprawia to ukrwienie skóry głowy, a także wspomaga działanie odżywki poprzez domknięcie łusek włosa, sprawiając, że włosy będą gładsze i bardziej lśniące.

Zacznij od końca

Bez względu na to, czy włosy są mokre, czy suche, zawsze rozczesuj je partiami. Zacznij od końcówek i rozczesuj kolejne partie w kierunku nasady. Dzięki temu włosy mniej się plączą, nie ocierają się o siebie i w związku z tym są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.  

Agnieszka Płusa, stylistka fryzur marki Pantene radzi, jak prawidłowo pielęgnować włosy i dbać o ich zdrowy wygląd.

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama