Reklama

Ze słońcem ci do twarzy

Twarz o pięknym, słonecznym kolorycie wygląda super! Ale podczas opalania skóra potrzebuje właściwej ochrony.

Aby nie pogorszyć wyglądu skóry, która jest cienka, mniej elastyczna, z widocznymi zmarszczkami, latem zainwestuj w krem przeciwzmarszczkowy, obowiązkowo z filtrem.

Chroń się podwójnie. Wysokość SPF pokazuje, po jakim czasie od nałożenia kremu wystąpi rumień, ale nic nie mówi o zniszczeniach DNA. Za te zmiany w dużej mierze odpowiedzialne są generowane przez UVA wolne rodniki. Dlatego do kremów na słońce dodaje się przeciwutleniacze, a ostatnio substancje chroniące DNA komórek skóry. Możesz też sama podwoić ochronę, nakładając pod krem z filtrem krem z silnym przeciwutleniaczem.

Reklama

Nie tylko filtry

Latem do codziennej pielęgnacji dodaj intensywnie nawilżający krem lub serum o lekkiej konsystencji i silnie działających składnikach. Kosmetyk nakładaj pod krem z filtrem.

Jeśli na letni odpoczynek wybierzesz góry, szczególnie uważaj na słońce; tam zwykle opalamy się szybciej i intensywniej. Jeśli twoja skóra ma tendencję do powstawania przebarwień, na noc stosuj produkt, który działa rozjaśniająco. Dotyczy to skóry twarzy, dłoni, a także dekoltu.

Dbaj o skórę pod oczami

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo podatna na powstawanie nowych zmarszczek i pogłębianie się istniejących. Nie zapominaj więc o dobrych okularach przeciwsłonecznych - dużych, z wysokiej klasy filtrem UV. Dzięki nim przestaniesz mrużyć oczy, opóźniając w ten sposób powstawanie "kurzych łapek".

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: opalanie | zmarszczki | filtry UV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy