Reklama

Reklama

Jak myślisz, ile powinien trwać twój seks?

Choć większość ludzi fantazjuje o seksualnym maratonie, okazuje się, że w pełni satysfakcjonujący seks zajmuje nam znacznie mniej czasu niż sądzimy. Tak przynajmniej twierdzą amerykańscy uczeni z Penn State University.

Ile trwa twój seks?

W tym celu przeprowadzili oni wywiady z 50 osobami wchodzącymi w skład Towarzystwa Terapii Seksualnej - psychologami, seksuologami, fizjoterapeutami, terapeutami rodzinnymi. Osoby te, na podstawie własnej praktyki lekarskiej, wskazały, jaki czas stosunku uważają za "wystarczający", "pożądany", "zbyt krótki" i "zbyt długi".

Ustalono, że stosunek płciowy trwający od 1 do 2 minut jest postrzegany przez większość jako "zbyt krótki", podczas gdy stosunek 10-30 minutowy - jako stanowczo "za długi".

Za "wystarczający" natomiast respondenci uznali stosunek trwający od 3 do 7 minut, a najbardziej "pożądany", według nich, okazał się ten mieszczący się w przedziale od 7 do 13 minut.

Reklama

Niemniej jednak wielu mężczyzn i kobiet wciąż kurczowo trzyma się swoich oderwanych od rzeczywistości marzeń.

O tym, jak uprawiamy seks w Polsce dowiesz się na kolejnej stronie<<<

Seks ma sprawiać przyjemność

Jedno z badań wskazuje nawet na wysoki odsetek kobiet i mężczyzn, którzy wierzą, że czas trwania stosunku nie powinien być krótszy niż 30 minut.

Według jednego z czołowych badaczy z Penn State University w tej dziedzinie, Erica Corty, taki wynik tylko odzwierciedla rozczarowanie i niezadowolenie uczestników badania ze swojego życia seksualnego, bo taki czas za każdym razem trudno jest osiągnąć.

- Tymi badaniami chcemy przede wszystkim obalić stereotypy o czasie trwania stosunku i zachęcić ludzi realistycznymi danymi, dotyczącymi zadawalającego i wystarczającego czasu dla stosunku seksualnego, a tym samym zapobiec ich seksualnej frustracji - mówi Corty.

Obciążenia wynikające z nierealistycznych oczekiwań i stawianych sobie zbyt dużych wymagań mogą jedynie pogorszyć jakość seksu.

- Zaprezentowane przez nas dane mogą pomóc niejednej osobie pozbyć się obaw i zredukować ilość zaburzeń psycho-seksualnych, które mają, paradoksalnie, bardzo istotny wpływ na czas trwania stosunku płciowego - zauważa naukowiec w swoim raporcie.

Jak uprawiamy seks w Polsce

Z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że przeciętna długość zbliżenia od wprowadzenia członka do pochwy do wytrysku wynosi w Polsce aż 14,3 minuty. Cały akt seksualny razem z grą wstępną trwa u Polaków z kolei aż 29 minut, co na tle innych krajów jest wynikiem imponującym.

Może dlatego Polacy są tak bardzo zadowoleni ze swojego życia seksualnego. Badania prof. Izdebskiego pokazują, że uważa tak aż 68 proc. naszych rodaków. Czy naprawdę polski seks jest tak udany? Jak uważacie?

m.

Zobacz również:


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy