Reklama

Ilona Ostrowska: W Polsce trwa rewolucja

Aktorka, podobnie jak setki tysięcy innych Polek, w ostatnich tygodniach zaangażowała się w protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającemu prawo aborcyjne. O sile kobiet, pracy na planie i wspomnieniach z dzieciństwa, opowiadała w programie Alicji Resich „W bliskim planie” w Polsat Cafe.

Orzeczenie TK w sprawie aborcji spotkało się z ostrym sprzeciwem setek tysięcy Polek i Polaków. W efekcie od kilku tygodni na ulice regularnie wychodzą tłumy protestujących, wiele osób wyraża sprzeciw również w mediach społecznościowych. Wśród nich jest i Ilona Ostrowska, która ze strajkującymi solidaryzowała się m.in. na Instagramie.  Nic więc dziwnego, że w studio programu "W bliskim planie" aktorka pojawiła się w  białym t-shircie, ozdobionym rysunkiem czerwonej błyskawicy - symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"W Polsce jest rewolucja, rewolucja kobiet. Kobiety wyszły na ulice i walczą o swoją wolność, o swoją przyszłość, przyszłość swoich dzieci i o to, żeby liczono się z ich zdaniem" - mówiła Ilona Ostrowska.

Reklama

Wulkan energii

Energia Ilony Ostrowskiej przejawia się nie tylko w społecznym aktywizmie, ale i na planie. Aktorka ma na koncie kilkadziesiąt filmowych i teatralnych ról. Zagrała m.in. w tytułach takich jak: "7 uczuć", "Ile waży koń trojański", czy "Tulipany". Wkrótce zaś, będzie można zobaczyć ją w "Osaczonym" - serialu kryminalnym Telewizji Polsat, w którym wcieliła się w główną rolę kobiecą.

"To opowieść o zamkniętym domu, takim, jakich w Polsce jest bardzo wiele. Weszliśmy do jednego z nich, żeby pokazać tajemnice, stresy, zagadki, które się w nim kryją" - opowiadała Ostrowska.

"Po raz pierwszy pracowaliśmy razem, a miałem wrażenie, że znamy się od lat" - wspominał pracę nad "Osaczonym" Leszek Lichota, serialowy mąż Ostrowskiej. "Ilona to osoba bardzo empatyczna i energiczna. Jeśli nikt jej nie stłamsi, potrafi zarazić tą energią cały plan".

Jak energia z planu wyglądać będzie na ekranie, przekonamy się już za kilka miesięcy - premierę "Osaczonych" zaplanowano na luty.

Nie usiedzi na miejscu

W oczekiwaniu na premierę serialu Ilonę Ostrowską można podziwiać w komedii "Swingersi". "Uważam, że Ilona stworzyła w tym filmie rewelacyjną postać, każdy powinien to zobaczyć. Tak naprawdę granie komedii jest niesłychanie trudne, a Ilona pokazała ogromny dystans do siebie. Miała mnóstwo rewelacyjnych pomysłów" - mówiła Maria Sadowska, producentka kreatywna filmu.

Jak się okazuje, zadziwiające pomysły Ilona Ostrowska miewa nie tylko na planie, ale i w życiu. Alicja Resich, w programie przypomniała o dziecięcych wybrykach gwiazdy. Tomasz Karolak opowiedział o dość zaskakującej górskiej wycieczce.  "Oddawaliśmy się meandrom sztuki, ale też na wyścigi wchodziliśmy na Rysy. Nie zapomnę, jak zrzuciła koszulkę i w samym biustonoszu, stroju kąpielowego oczywiście, weszła na szczyt w dwie godziny 55 minut, zostawiając mnie w tyle" - wspominał. "Ona nie usiedzi na miejscu".

Choć Ilona raczej nie zakłada już na wędrówki tak intrygujących kreacji, miłość do gór pozostała. Na Instagramie gwiazdy można zobaczyć małą kolekcję zdjęć z wycieczek. 

W programie Alicji Resich Ilona Ostrowska opowiadała również o tym, jak w napięciu czekała na powrót do domu taty-marynarza, o podkradaniu zielonych bananów i o swoich teatralnych rolach.

"W bliskim planie" to wyjątkowy program, prowadzony przez Alicję Resich - popularną prezenterkę i publicystkę, niekwestionowaną ikonę dziennikarstwa polskiego, autorkę takich hitów jak "Wieczór z Alicją" czy "A’la show". W tym sezonie "W bliskim planie" oglądamy plejadę polskich gwiazd kultury i rozrywki. W zabawnym i niebanalnym stylu prowadząca przeprowadza ekskluzywne wywiady, z których dowiadujemy się, co słychać u naszych ulubieńców. Poznajemy sekrety z życia gwiazd, oglądamy ich prawdziwe emocje i reakcje na przygotowane specjalnie dla nich niespodzianki.

Program można oglądać w każdą niedzielę, o godz. 15.30 w Polsat Cafe. 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy