Reklama

Czerwona herbata odchudza?

Pur-erh, czyli czerwona herbata, ma sporo prozdrowotnych właściwości. Dietetycy podkreślają jej skuteczność w odchudzaniu, jednak nie każdy powinien po nią sięgać.

Dotyczy to kobiet w ciąży i osób, które zmagają się z anemią. Czerwona herbata bowiem utrudnia wchłanianie żelaza. Nie zaleca się także jej pica, kiedy występują problemy ze strony przewodu pokarmowego, jak choćby zespół jelita drażliwego.

Nie jest dobre spożywanie pur-erh przed snem ze względu na zawartość kofeiny. Działa pobudzająco, więc chętnie sięgają po nią niskociśnieniowcy.

Czerwonej herbaty nie powinno się zalewać wrzątkiem - temperatura optymalna na parzenie liści to 90 - 95 stopni. Jest dobra do picia już minutę po zalaniu, ponadto susz można wykorzystywać kilkukrotnie, za każdym razem dolewając wody.

Reklama

Picie naparu korzystanie wpływa na stan skóry, pomaga wątrobie i reguluje poziom cukru we krwi. Zawarte w niej polifenole są pomocne pracy jelit i stymulują żółć, dlatego pur-ehr zyskała sobie miano napoju, który ma odchudzające właściwości.

Owszem, pomaga w utrzymaniu właściwej wagi, jako dodatek do zdrowego stylu życia, na który składa się właściwa dieta i ćwiczenia fizyczne.  

Czytaj również:

Kobiety kontra mężczyźni. Do czytania: czas start!  

Polskie wulkany to nie legenda. One istnieją naprawdę! 

Słowiańska wiedźma prawdę ci powie! 

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy