Reklama

Jak wczasy odchudzające mogą zmienić życie człowieka?

Dbanie o własny organizm to ważny element naszego życia. To, w jaki sposób żyjemy i co jemy ma bowiem ogromny wpływ na nasze samopoczucie każdego dnia. Jednym przychodzi to stosunkowo łatwo, inni mają z tym nieco więcej problemów. Zarówno dla pierwszej, jak i drugiej grupy dedykowane są wczasy odchudzające. Co to właściwie jest?

Wczasy odchudzające - czym właściwie jest boot camp?

Ćwiczyć ciało możemy na wiele sposobów. Klasyczne treningi na siłowni, crossfit czy kalistenika to tylko kilka z wielu dostępnych rozwiązań. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się także boot camp. To rodzaj sportu wytrzymałościowego, który wzmacnia ciało poprzez oddziaływanie poszczególnych partii mięśni. Metoda ta wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów, które zostały opracowane na początku XX wieku. Obecnie swoich zwolenników znajduje na całym świecie, w tym także w Polsce. Nic dziwnego, korzystanie z tej metody daje bowiem wymierne korzyści. Przede wszystkim ćwiczenia boot camp wzmacniają całe ciało dużo lepiej niż inne formy treningu. Rozwiązanie to opiera się bowiem na treningach na świeżym powietrzu. Taka forma aktywności wpływa korzystnie na układ krwionośny człowieka. Boot camp składa się z sekwencji ćwiczeń, które są ułożone zgodnie z zasadami treningu obwodowego. Łączy w sobie tak proste i powszechne ćwiczenia jak pompki, przysiady, bieganie, czy podskoki z tymi mniej konwencjonalnymi propozycjami. Ogromną rolę w całym procesie odgrywa trener. Odpowiada on nie tylko za odpowiednie ułożenie planu treningowego, ale także za jego urozmaicenie oraz motywację uczestników i podnoszenie ich umiejętności.

Reklama

Wczasy odchudzające w Polsce - jak wyglądają?

Popularność boot campu w Polsce stale rośnie. Świadomość Polaków dotycząca zdrowego trybu życia stale rośnie, dlatego nie dziwi fakt, że poszukujemy coraz to nowszych i skuteczniejszych metod pracy nad własnym ciałem. Jednym z nich są wczasy odchudzające. Tego typu forma wypoczynku jest przeznaczona praktycznie dla wszystkich. Korzystają z niej zarówno biegacze przygotowujący się do startów w maratonach, jak i osoby, które ze zdrowym trybem życia nie miały zbyt wiele wspólnego, a chcą wreszcie coś zmienić w swoim życiu. Oprócz wykwalifikowanych trenerów, do dyspozycji uczestników boot campu są także dietetycy. Obecność specjalistów jest bardzo istotna, szczególnie jeśli uczestnik będzie chciał zachować dietę i rygor ćwiczeń po zakończeniu obozu.

Ile trwają wczasy odchudzające?

To, jaki wybierzemy format boot campu, zależy od nas samych. Organizatorzy mają przygotowany zazwyczaj plan pobytu 3-,7- czy 14-dniowego. Każdy dzień wczasów odchudzających wypełniony jest treningami i innymi formami aktywności fizycznej.

- Wszystko to odbywa się w małych grupach, w których poziom dostosowany jest do możliwości uczestników - wyjaśnia Robert Lis, trener i założyciel foxbootcamp.pl.

- Uczestnicy obozu poznają metody treningowe i uczą się poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Dzięki temu fundują organizmowi detoks i przyspieszają jego metabolizm. Podczas tego typu wczasów prowadzone są wykłady dietetyczne i treningowe, które stanowią cenne źródło wiedzy dla uczestników. Taki plan treningowy pozwala na wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych - dodaje dietetyczka, Joanna Lis.

Wczasy odchudzające z reguły nie kończą się wraz z ostatnim dniem pobytu. Dobrą praktyką stosowaną przez organizatorów jest przygotowanie na jego koniec dwunastotygodniowego planu treningowego na przyszłość, a także przepisy posiłków serwowanych na obozie.

Wczasy odchudzające - jak zmienia się człowiek?

Jaki jest efekt skorzystania z wczasów odchudzających? Przede wszystkim oryginalna kombinacja ćwiczeń umożliwia szybkie spalenie tkanki tłuszczowej. Organizatorzy przekonują, że w ciągu godziny można spalić nawet 1000 kcal. Połączenie treningu z dietą spowoduje wyraźne wysmuklenie sylwetki. Tak spędzony czas wyraźnie motywuje uczestników do kontynuacji metamorfozy. Wczasy odchudzające są więc realną szansą na porzucenie niezdrowego trybu życia. Wystarczy, że zaangażujesz się w 100% i wcielisz w życie to, czego nauczyłeś się na obozie.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama