Reklama

Reklama

Problem z głowy

Łuszczyca to jedna z najbardziej powszechnych chorób skóry. Jak się jej pozbyć?

Łuszczyca to jedna z najbardziej powszechnych chorób skóry. Bardzo często atakuje skórę głowy. Objawia się występowaniem czerwonych zmian, które pokryte są srebrzystą łuską.

Szampony z mocznikiem

Najważniejsza w walce z chorobą jest odpowiednia pielęgnacja, w tym stosowanie odpowiednich szamponów - zawierających mocznik lub kwas salicylowy. Ten pierwszy nie tylko złuszcza, ale również zmiękcza i nawilża. Dobre może być również połączenie olejku rycynowego z kwasem salicylowym. Sprawdzają się także szampony z ekstraktami łopianu, minerałami z Morza Martwego lub soli siarczanowo-magnezowej.

Reklama

Odpowiednie traktowanie

Myj włosy delikatnie, unikając drapania i podrażniania skóry. Nie susz włosów używając wysokich temperatur, unikaj wałków i lokówek, ponieważ ich stosowanie powoduje wyrywanie włosów i wysuszanie skóry głowy. Używaj szczotki do włosów z włosiem ze szczeciny dzika, zamiast plastikowego odpowiednika. 

Domowa płukanka z łopianu

Korzeń łopianu zawiera proteiny, substancje garbnikowe, fosfor i siarkę. Przygotuj 1 łyżkę suszonych korzeni łopianu (do nabycia w sklepie zielarskim). Zalej ją 1 szklanką ciepłej wody i gotuj pod przykryciem przez 3 minuty. Odstaw odwar na 15 minut.

Możesz też wykorzystać świeży korzeń. Zetrzyj go na tarce. Z otrzymanego maceratu, odciśnij sok i wcieraj w skórę głowy. Zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu.

JBJ

Więcej porad

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

"Co tak cuchnie?!" Jak poradzić sobie ze śmierdzącym problemem? 

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: łuszczyca | objawy łuszczycy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy