Reklama

Reklama

Witamina D3

Lekarze biją na alarm: w naszej codziennej diecie jest za mało produktów bogatych w witaminę D3. Bez niej zdrowie zaczyna szwankować.

D3 wspiera procesy detoksykacji wątroby, która pełni szereg ważnych funkcji w organizmie. Zarządza gospodarką węglowodanową, tłuszczową i białkową, produkuje niezbędną do trawienia tłuszczów żółć, a także redukuje działanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Wątroba działa niczym wielki filtr, który usuwa z organizmu toksyczne substancje.

Endokrynolog dr Shalamar D. Sibley, zajmująca się leczeniem cukrzycy i zaburzeń metabolicznych, już kilka lat temu wykazała, że otyłość ma związek z niedoborem witaminy D3.

Przeprowadzając badania udowodniła, że szybciej chudły osoby, które nie miały niedoborów tejże witaminy. Nie wystarczy jednak brać garści suplementów, żeby uzyskać upragnioną wagę. Najlepsza będzie zmiana stylu życia i wprowadzenie do swojej codziennej diety produktów obfitujących w tę witaminę.

Reklama

Jest to niezwykle ważne nie tylko w kontekście zgrabnej sylwetki, ale poczucia zadowolenia i... szczęście. Witamina D3 bowiem, bierze udział w produkcji dopaminy, która wpływa na poprawę nastroju.  

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: witamina D3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy