Reklama

Reklama

Jak otworzyć ketchup bez zrywania folii pod nakrętką? Banalny trik, a mało kto go zna

Jedna z popularnych TikTokerek udowodniła niedawno, że człowiek uczy się całe życie. Kobieta przyznała, że po wielu latach dowiedziała się, jak prawidłowo otworzyć keczup bez zrywania folii znajdującej się pod jego nakrętką. Jak się okazuje, ten sposób ma wiele zalet.

Laura na swoim profilu na TikToku ma już ponad milion obserwatorów, z którymi dzieli się głównie przeróżnymi nagraniami z codziennego życia. Porusza tam wiele tematów, które są dla niej ważne - m.in. opowiada żartobliwie o macierzyńskie i wychowywaniu dzieci, wspomina także o swoim mężu. Chętnie dzieli się z obserwującymi sprawdzonymi przepisami, ale również trikami, które pomagają jej uporać się z codziennymi obowiązkami. Ostatnio zamieściła nietypowy filmik, na którym przedstawiła swój patent na... otwieranie ketchupu.

Czytaj również: TikTokerka wylała go niechcący na płytki. Cały brud zniknął!

Reklama

Jak otworzyć keczup bez zrywania folii pod nakrętką?

W ketchupie czy innych sosach, producenci mają zwyczaj umieszczać pod nakrętką folię zabezpieczającą, która ma upewnić konsumenta, że jest to produkt nowy, przez nikogo nie otwierany. Żeby użyć go po raz pierwszy, większość osób odkręca wieczko, odrywa sreberko i ponownie zakłada nakrętkę. Dla niektórych czynność ta nie należy do ulubionych - można bowiem w ten sposób łatwo pobrudzić siebie i meble kuchenne. Mało kto wie, że jest sposób na dużo prostsze otwieranie ketchupu - Laura zademonstrowała, jak sobie z tym poradzić.

Zobacz też: Tak pozbędziesz się pleśni pod prysznicem. Genialny sposób za grosze

Pod nakrętką ketchupu zwykle znajduje się mała wypustka. Okazuje się, że można jej użyć do przebicia sreberka zabezpieczającego opakowanie.

Ten sposób otwierania ketchupu jest lepszy z tego względu, że produkt sprawniej wydostaje się z tubki i nie rozpryskuje.

Obserwatorzy Laury byli zaskoczeni - w komentarzach wielu przyznało, że nie znali tego patentu, ale teraz z chęcią będą go stosować. Niektórzy napisali, że TikTokerka się myli, a wypustka pod nakrętką wcale nie służy do przebijania folii.

Być może faktycznie ma również inne zastosowanie, ale skoro sposób ten działa i sprawdza się w przypadku otwierania opakowań, to dlaczego z niego nie korzystać? Wiedzieliście o tym sposobie otwierania ketchupu?

Zobacz także: Domowy trik za 2 zł na czystą toaletę! Efekt jest piorunujący

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ketchup | otwieranie | triki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy