Czy warto lecieć samolotem z dzieckiem?

Zbliża się czas wakacji i zastanawiasz się, czy warto lecieć samolotem z dzieckiem? Jak się najlepiej przygotować i co ze sobą zabrać? Wciąż się wahasz czy na pierwszy wspólny lot z maluchem lepiej wybrać się w jak najkrótszy lot? Mamy dla ciebie garść przydatnych porad.

Czy warto lecieć samolotem z dzieckiem? - problemy rodzica

Czy chcesz spełniać swoje marzenia i lecieć w dowolnie wybranym kierunku? Zaplanuj wszystko dokładnie i ciesz się niezapomnianymi wrażeniami, odkrywaj nowe miejsca, wiedząc wcześniej, co cię czeka na lotnisku i podczas samego lotu. Planowanie wakacji z małym dzieckiem to zupełnie coś innego niż wyjazd dwójki dorosłych osób. Dlatego należy odpowiednio zaplanować cały proces przygotowania podróży. Należy zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych sytuacji, które oczywiście również mogą się zdarzyć. Tylko po to by cieszyć się z wakacji w gronie rodziny.

O czym należy pamiętać, podejmując decyzję o wylocie samolotem z dzieckiem?

Najważniejszą kwestią przed podjęciem decyzji o locie samolotem z dzieckiem jest pewność, że nasz podopieczny nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych do podróżowania transportem powietrznym. Ważne, by nasze dziecko miało ukończony pierwszy tydzień życia. Wcześniej lot dla takiego malucha może być niebezpieczny, dlatego ważna jest konsultacja pediatry przed samym wylotem. Kolejna ważna sprawa, to zabranie dokumentu tożsamości dla dziecka. Może to być tymczasowy dowód osobisty albo paszport. Zastanów się, czy chcesz ze sobą wziąć wózek dla dziecka - często można liczyć na darmowy przewóz wózka, szczególnie dla dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia - wszystko zależy od wybranych linii lotniczych. 

Tanie linie lotnicze różnie regulują zasady przewozu bagażu, który przysługuje dzieciom. Zawsze przed wylotem dokładnie sprawdźmy jaki rodzaj i o jakiej maksymalnej wadze możemy zabrać ze sobą. Często w przepisy danych linii lotniczych dokładnie opisują, jakie prawa i obowiązki mają rodzice wsiadający na pokład z małym dzieckiem. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z tymi punktami. Rezerwując bilety lotnicze na przykład na stronie serwisu https://www.esky.pl/tanie-loty, mamy możliwość nie tylko porównania cen biletów, ale także możemy dodatkowo wykupić ubezpieczenie, co w przypadku podróży z dzieckiem jest bardzo ważne. Często bowiem niespodziewanie musimy odwołać lot z powodu choroby dziecka i przerwać podróż, wtedy ubezpieczyciel gwarantuje nam zwrot kosztów. 

Co zabrać ze sobą na pokład samolotu?

Na pokład samolotu nie zabierajmy zbyt dużo rzeczy, a te najważniejsze spakuj do torby podręcznej, tak by móc wygodnie zarzucić torbę na ramię, niosąc dziecko na rękach i jeszcze często dodatkowo pchając przed sobą wózek. Najbardziej przydatne będą chusteczki nawilżane, pieluchy, coś do okrycia dziecka w czasie snu, np. cienki kocyk, ubranko na zmianę, coś do zjedzenia dla dziecka i kilka zabawek, aby umilić maluchowi czas podczas lotu. W okresie letnim łatwiej jest spakować ubranka na zmianę, ponieważ są one cienkie i zajmują mało miejsca. 

Istotną kwestią jest fakt, że mleko dla dziecka nie jest traktowane tak jak inne napoje, a więc można zabrać go więcej niż 100 ml. W razie dyskomfortu małego dziecka warto mieć również przy sobie leki na biegunkę lub leki zapobiegające chorobie lokomocyjnej. Jeśli w naszym samolocie nie ma wyodrębnionego miejsca do przewijania, idealnym rozwiązaniem są przewijaki turystyczne typu torba, które złożymy i weźmiemy ze sobą, ponieważ są bardzo kompaktowe. 

Podróże samolotem z dzieckiem mogą być fajne!

Odpowiednia organizacja to podstawa. Wcześniej spakowana walizka, dobry humor i pozytywne nastawienie są gwarantem niezapomnianych rodzinnych wakacji. W zależności czy wolimy wszystko sami zorganizować czy też wykupujemy wakacje samolotem z biurem podróży, należy pamiętać, aby przed wylotem sprawdzić prognozę pogody i właściwie zaplanować, jakie ubrania czy też kosmetyki zabrać ze sobą. Jeśli wylatujemy np. z Krakowa i korzystamy ze strony eSky.pl, możemy zainstalować aplikację, dzięki której stale będziemy mieć dostęp do wszystkich niezbędnych informacji dotyczących naszej podróży. Warto rezerwować loty poprzez zaufane platformy internetowe tak, by w przypadku komplikacji mieć możliwość wykupienia ubezpieczenia na wypadek konieczności przerwania podróży.


Artykuł sponsorowany

.