Reklama

Odejmują lat i wyszczuplają rysy twarzy. Oto fryzury, które pokochały gwiazdy!

Wśród modnych, krótkich fryzur damskich 2023 każda kobieta znajdzie coś dla siebie - krótki bob, pixie cut, a może mullet? Wybór należy do ciebie! Stylizacje te królują zarówno w mediach społecznościowych jak i na głowach polskich gwiazd. Odpowiednio wykonane cięcie pozwoli nam optycznie odmłodzić i wyszczuplić twarz.

Krótkie fryzury damskie - dla kogo?

Choć spora część kobiet należy do fanek krótkich fryzur, to są również takie, które mają obawy przed metamorfozą. Wśród pojawiających się wątpliwości pojawiają się te związane z możliwym pogrubieniem optycznie twarzy czy postarzeniem. Zupełnie niesłusznie!

Dobrze wykonane cięcie włosów, a także odpowiednio dobrany kolor sprawi, że będziemy wyglądać młodo i szczupło. Dużo zależy też od kształtu naszej twarzy - np. osoby z okrągłym kształtem powinny postawić na cięcie pod skosem zamiast o prostej linii.

Reklama

Jest również sporo zalet posiadania krótkich włosów. Do najważniejszych należą:

  • wygoda,
  • poświęcanie mniej czasu na stylizację,
  • mniej problemów latem.

Modne, krótkie fryzury damskie 2023

Do modnych, krótkich fryzur damskich 2023 należą:

  • krótki bob,
  • pixie cut,
  • mullet.

W dzisiejszych czasach trendy w głównej mierze są dyktowane przez media społecznościowe. I to właśnie na Instagramie czy Pintereście królują cięcia włosów takie jak krótki bob, pixie cut czy mullet

Za tymi hitami podążają także gwiazdy, które nie boją się metamorfoz w obrębie krótkich włosów - boba jeszcze do niedawna nosiła Joanna Racewicz, obecnie taką fryzurą może pochwalić się Małgorzata Kożuchowska, która z kolei przez wiele lat była wierna pixie cut, a teraz nosi go Katarzyna Figura.

Czytaj także: Modne i odmładzające fryzury dla kobiet 50+. Noszą je również gwiazdy

Krótkie fryzury damskie 2023 - krótki bob

Bob to bardzo popularna fryzura. Polega na prostym cięciu włosów, bez ich cieniowania. Linia może być symetryczna lub trochę krótsza z tyłu głowy, a dłuższa z przodu. Istnieje wiele wariantów boba - klasyczny, long, blunt czy french. 

Ten pierwszy, inaczej nazywany krótkim to nic innego jak włosy sięgające linii żuchwy. Najczęściej są one proste, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je lekko pofalować. Do boba można również z powodzeniem dodać grzywkę, np. curtain bangs.

Krótkie fryzury damskie 2023 - pixie cut

Inną znaną stylizacją w przypadku krótkich włosów jest pixie cut. To odważne cięcie polega na mocnym skróceniu pasm z tyłu i boku głowy, natomiast na górze i z przodu pozostają one dłuższe i cieniowane. Szczególnie ważna w przypadku tej fryzury jest postrzępiona grzywka, opadająca na czoło.

Krótkie fryzury damskie 2023 - mullet

Mullet jest dość kontrowersyjną propozycją, bowiem nie każdemu się podoba ta fryzura. Jest ona przeciwieństwem pixie cut - włosy są skrócone z przodu i po bokach, z kolei z tyłu są dłuższe tak, żeby opadały na kark. Stylizacja ta jest dość odważna, jednak dla kobiet o oryginalnym stylu i mocnym charakterze będzie idealna.

Zobacz również: Pixie cut wraca do łask. Fryzura, która optycznie odejmuje lat, dodaje wdzięku i jest wygodna

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: krótkie fryzury | modne fryzury | pixie cut | fryzura bob
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy