Jaka powinna być sala weselna?

Na pewno wszyscy planujący ślub zgodzą się, że jedną z pierwszych decyzji podczas planowania wesela jest wybór sali. Ilu z Was zaraz po ustaleniu daty ślubu wpisywało w dostępne wyszukiwarki hasło “sala weselna Kraków”? Znalezienie odpowiedniego lokalu wiążę się z poświęceniem dużej ilości czasu. Ale czego się nie robi, żeby wszystko wyszło idealnie?

Odpowiednie wnętrze, sprawna obsługa, wystarczająca ilość miejsca, duży wybór dań to najważniejsze i najczęściej wymieniane aspekty, na które zwraca się uwagę przy wyborze tego idealnego miejsca. Ale na czym przede wszystkim się skupić?

Wielkość sali weselnej

Aby zacząć poszukiwanie sali weselnej, niezbędna jest wiedza na temat tego jaka będzie ilość osób na weselu. Wtedy też można stwierdzić czy potrzebna jest sala na pięćdziesiąt czy dwieście osób. Sala bowiem powinna być dostosowana do ilości gości, którzy będą brać udział w przyjęciu weselnym. Zbyt duże pomieszczenie będzie wyglądać na puste, natomiast w zbyt małym goście będą musieli się przeciskać między sobą.

Browar Lubicz dysponuje 3 salami, które można przy organizacji wesela dostosować zarówno pod względem wystroju, jak i potrzebnej przestrzeni. W naszej największej sali obsługujemy imprezy nawet do 120 osób - mówi Katarzyna Rodzaj, event manager Browaru Lubicz w Krakowie, wskazując na stronę gdzie znajduje się weselna oferta restauracji: http://www.browar-lubicz.com.pl/wesela

Układ sali

Najlepszym rozwiązaniem są sale, w których część jadalna oraz parkiet do tańczenia znajdują się w jednym miejscu. Sprzyja to zaangażowaniu większej ilości gości do zabawy, pozwala też unikać podziałów pomiędzy poszczególnymi grupami gości w trakcie trwania wesela, a jak wiadomo integracja na takiej imprezie jest dość istotna. Część osób woli jednak dokonać rozróżnienia pomiędzy salą bankietową a taneczną, ponieważ uważa, że goście rozmawiający i spożywający posiłki powinni mieć zapewniony spokój. Warto więc na początku zastanowić się, na którą z opcji chcemy się zdecydować.

Lokalizacja sali weselnej

W Krakowie bardzo dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie lokalu w ścisłym centrum miasta. Korzystnie wpływa to na prestiż wydarzenia, a także komfort organizacji, a dodatkowo pozwoli na łatwe odnalezienia obiektu i dotarcie na miejsce osobom, które są przyjezdne.

Wygląd i wystrój sali

Ważne jest, żeby sala na której będzie przyjęcie miała odpowiednio duży parkiet do tańca i miejsce dla orkiestry. Warto zwrócić uwagę czy parę młodą będzie widać z każdego miejsca na sali. Jednak na końcowy efekt wizualny składa się wiele elementów, takich jak: krzesła, zastawa, serwetki, sztućce czy ozdoby wokół stołów. Dlatego można pomyśleć o podjęciu współpracy z florystą.

Dodatkowe atrakcje

Zabawy weselne prowadzone przez zespół czy wodzireja to rzeczy powtarzające się na prawie każdym weselu, umilające czas gościom. Ale może już przy wyborze miejsca warto znaleźć takie, które udostępnia dodatkowe atrakcje?

Jedzenie, rozmowy, tańce i zabawy to elementy każdego wesela, aby jednak było ono na długo zapamiętane warto postawić na jakiś niestandardowy detal. Browar Lubicz to zabytkowe miejsce, które daje m.in. możliwość zwiedzenia Browaru z przewodnikiem, który uchyli rąbka tajemnicy o procesie warzenia piwa - mówi Katarzyna Rodzaj z Browaru Lubicz.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy