Sprawdzone sposoby na tanie podróżowanie samolotem

Marzy Ci się podróż do innego kraju, jednak chcesz, aby była jak najbardziej budżetowa? Zacznij od znalezienia tanich lotów. Mimo rosnących cen w różnych gałęziach gospodarki kupienie biletów lotniczych w niskiej cenie wciąż jest możliwe. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić, i wykorzystać przydatne triki. Jakie są sprawdzone metody na tanie latanie?

Gdzie szukać tanich lotów?

Jeśli chcesz podróżować samolotem w niskiej cenie, musisz wiedzieć, gdzie i jak szukać biletów lotniczych. W przypadku organizowania budżetowej wycieczki najprostszą metodę stanowi skorzystanie z wyszukiwarki lotów. Sprawdzoną stroną tego typu jest Fru.pl. Jak to działa? To bardzo proste. Wystarczy, że wpiszesz miejsce wylotu oraz planowanego przylotu i ustawisz preferowaną datę podróży. Strona wyszuka wszystkie loty, które są dostępne w danym terminie i pokaże ich ceny. W ten sposób w łatwy sposób możesz porównać koszty przelotu samolotem u różnych przewoźników i wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Innym rozwiązaniem jest odwiedzanie bezpośrednio stron tanich linii lotniczych, takich jak Wizz Air czy Ryanair. Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, pamiętaj o kilku kwestiach. Po pierwsze sprawdzaj regularnie loty na interesujących Cię trasach. Ceny biletów bardzo szybko się zmieniają, dlatego warto trzymać rękę na pulsie. Po drugie przed odwiedzeniem po raz kolejny wybranej strony internetowej z lotami wyczyść ciasteczka. Dzięki temu prostemu trikowi możesz czasami trafić na korzystniejsze oferty.

Kiedy najlepiej szukać lotów?

Tanie latanie wymaga odpowiedniego podejścia do wyboru daty lotu. Zazwyczaj bilety o korzystnych cenach dostępne są na samolotowe podróże w tygodniu - w weekendy trzeba liczyć się z wyższymi cenami. Rosną one także w okolicach świąt. Jeżeli zależy Ci na naprawdę korzystnych cenowo biletach, postaw również na podróż poza wysokim sezonem. Najlepiej zachowaj dużą dozę elastyczności względem terminu wycieczki - dzięki temu masz szansę upolować najlepsze okazje. Czasami wylot nawet dwa dni wcześniej lub później, niż pierwotnie planowałeś, może okazać się naprawdę znacznie tańszy.

Kupując bilety na samolot, kieruj się prostą zasadą - im wcześniej go nabędziesz, tym lepiej. Poleca się planowanie podróży na mniej więcej pół roku do przodu. Szukając lotów z takim wyprzedzeniem, możesz liczyć na najniższe ceny.

Wiele osób zaleca szukanie biletów samolotowych w określone dni tygodnia. Przyjęło się, że najlepiej przeglądać strony z lotami w środy oraz w czwartki. Konkretny dzień często zależy jednak od danej linii lotniczej - niektórzy przewoźnicy mają oficjalne promocje w wybranym momencie tygodnia.

Jak jeszcze oszczędzić na lataniu?

Chcąc jeszcze bardziej obniżyć koszt biletów, pomyśl o łączeniu lotów. Choć przesiadki nie zawsze są wygodne, czasami pozwalają na naprawdę duże oszczędności. Ponadto możesz latać na mniej znane lotniska, oddalone od głównej części miasta. Zazwyczaj wiąże się to z niższymi cenami przelotów. Pamiętaj jednak, że wówczas musisz zapłacić za dojazd z lotniska do centrum - najlepiej zawczasu sprawdź cenę takiej dodatkowej podróży.

Jeśli chcesz tanio latać, zabieraj ze sobą wyłącznie bagaż podręczny. Nie wybieraj także konkretnego miejsca w samolocie. Za każde dodatkowe udogodnienie lub usługę musisz bowiem dopłacić.


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy