Wyjątkowe pomysły prezentowe z zestawami LEGO® dla dorosłych!

Niektórzy myślą, że klocki LEGO® to zabawa tylko dla najmłodszych, ale to nieprawda! W ofercie duńskiej marki można znaleźć zestawy składające się z wielu tysięcy elementów, które zapewnią wiele godzin relaksu dla dorosłych lubiących trochę pogłówkować. To świetny pomysł na odstresowanie po ciężkim dniu w pracy – budowanie zaawansowanych konstrukcji wymaga pełnego skupienia i pomaga odciągnąć myśli od problemów. Postępy w tworzeniu skomplikowanej budowli dostarczają wiele satysfakcji i prostej radości, przywodząc na myśl wspomnienia z dzieciństwa. Klocki LEGO® dla dorosłych to świetny pomysł na świąteczny prezent, a producent zadbał o szeroki wybór zestawów. Dostępne są m.in. zestawy dedykowane miłośnikom motoryzacji, podróżowania czy sztuki – w tym artykule przedstawiamy 5 propozycji, które zapewnią kreatywny odpoczynek!

 

Zmechanizowana latarnia z klocków

Świetną propozycją dla osób, które pamiętają klocki LEGO® jedynie z czasów dzieciństwa, będzie latarnia z serii LEGO® Ideas. Ten zestaw zawiera 2000 elementów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na początek przygody z układaniem klocków dla dorosłych. Latarnia o imponującej wysokości 54 cm jest osadzona na skale, a obok znajduje się chatka latarnika oraz jaskinia ze skarbami.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem tego zestawu jest mechanizm z obrotowym światłem i soczewką Fresnela, zasilany za pomocą silnika na baterie. Ponadto, w zestawie można znaleźć łódź wiosłową, która pozwoli wyruszyć na morze oraz dwie figurki - latarnika i żeglarza.

Koloseum - zestaw dla dorosłych

Koloseum bez wątpienia jest jedną z najbardziej imponujących budowli na całym świecie, a wersja z klocków dokładnie odwzorowuje każdy najmniejszy detal tego symbolu potęgi Rzymu! To klocki LEGO® dla dorosłych, złożone z ponad 9000 elementów, które z pewnością ucieszą miłośników podróżowania, architektury oraz historii. Budowla jest jednym z największych zestawów w całej ofercie marki - ma 27 wysokości, 52 cm szerokości i 59 cm głębokości!

Miniaturowa wersja Koloseum została osadzona na owalnej podstawie, a trzy najniższe kondygnacje są ozdobione kolumnami doryckimi, jońskimi i korynckimi. Ponadto, z najdrobniejszymi detalami ukazano północną część fasady zewnętrznej oraz korynckie pilastry na najwyższej kondygnacji. Pomimo swoich rozmiarów, budowla jest niezwykle lekka i bez problemu można ją podnosić, by obejrzeć kultowe łuki pod każdym kątem.

Klocki LEGO® Ideas - Globus

Pasjonaci podróży doskonale wiedzą, jak wiele ekscytacji daje poznawanie nowych miejsc. W przerwach pomiędzy zwiedzaniem świata mogą się zrelaksować, układając z klocków Globus. To wspaniała dekoracja, która pomoże podróżnikom zaplanować kierunek kolejnej wyprawy, gdzie znów przeżyją niezapomnianą przygodę. Globus mierzy ponad 40 cm i obraca się wokół własnej osi, pozwalając na odbywanie podróży dookoła świata w domowym zaciszu.

Globus z serii LEGO® dla dorosłych składa się łącznie z 2585 części - do ułożenia kuli wykorzystywane są klasyczne klocki LEGO®, natomiast wnętrze globusa tworzą elementy Technic. Dodatkowym atutem są podświetlane płytki, które w ciemności wyróżniają oceany i kontynenty. W zestawie znajduje się również plakietka z napisem "The Earth", która jest dodatkowym akcentem dekoracyjnym. Dodatkowym uatrakcyjnieniem są ikony statku i kompasu, które można umieszczać w dowolnym miejscu na powierzchni kuli, by wyznaczyć plan na kolejną podróż!

Replika Lamborghini - seria LEGO® Technic dla dorosłych

Miłośnik samochodów sportowych z pewnością będzie zadowolony z zestawu zawierającego luksusowy model Lamborghini Sián FKP 37. To wierna replika o długości 60 cm, wykonana w skali 1:8 z unikalnym numerem seryjnym, dającym dostęp do ekskluzywnej zawartości online! Ten zestaw LEGO® Technic dla dorosłych zawiera 3696 elementy, a po złożeniu można otworzyć klapy pojazdu, aby obejrzeć z bliska niezwykle realistyczne wnętrze pojazdu. Skrywa ono w sobie między innymi 8-stopniową skrzynię biegów, hamulce tarczowe oraz imponujący silnik V12 z ruchomymi tłokami.

Lamborghini Sián FKP 37 przyciąga uwagę niezwykle żywą, limonkowo-zieloną kolorystyką oraz złotymi obręczami kół. Ponadto, model złożony z klocków LEGO®, podobnie jak pełnowymiarowy samochód włoskiej marki, posiada charakterystyczne, unoszone drzwi. Do zestawu klocków dołączono także luksusowe opakowanie, podkreślające wartość pojazdu oraz książeczkę kolekcjonerską z unikatowymi ilustracjami i zakulisowymi wywiadami, dotyczącymi budowy tego niezwykłego projektu.

Klocki dla dorosłych miłośników sztuki

Każdy, kto pasjonuje się malarstwem, doskonale wie, jak dużo pracy wymaga stworzenie prawdziwego dzieła sztuki. Kolekcjonerski zestaw LEGO® dla dorosłych, "Gwiaździsta noc" sprawi, że miłośnik sztuki rozbudzi swoją kreatywność i poczuje się jak artysta, pracując nad budową trójwymiarowej wersji najsłynniejszego dzieła Vincenta van Gogha. To niezwykle realistyczna rekonstrukcja z 2316 elementów, która nadaje niezwykłej głębi chmurom i wzgórzom.

Wymiary tej reprodukcji obrazu van Gogha wynoszą 28 x 38 cm, a po złożeniu wszystkich elementów konstrukcję można postawić lub powiesić na ścianie, dzięki czemu stanie się oryginalną dekoracją. Ponadto, w zestawie dołączono minifigurkę słynnego malarza wraz z paletą, sztalugą i pędzlem.

Artykuł sponsorowany

.