Reklama

Reklama

Extraportfel i ich darmowa pożyczka: opinia

Ostatnio pojawiło się wiele firm na rynku kredytowym, które w ślad za Vivusem oferują pożyczkę za darmo. Postanowiłam sprawdzić, jedną z nich na sobie.

Ostatnio pojawiło się wiele firm na rynku kredytowym, które w ślad za Vivusem oferują pożyczkę za darmo. Postanowiłam sprawdzić, jedną z nich na sobie.

Kiedyś skorzystałam z tej promocyjnej pierwszej darmowej pożyczki w Vivus i mimo moich wielkich obaw, bo wiem jaką opinię mają te firmy, okazało się, że nie było problemów. Oddałam tyle ile pożyczyłam, czy li całe 100 zł ;)

Kolejnej pożyczki poza promocją oczywiście już bym nie wzięła, bo mam świadomość tego jakie są koszty takich pożyczek.

Czasem jednak brakuje na coś 100-200 zł, szczególnie samotnej matce, więc tego typu promocyjne oferty są dość ciekawą alternatywą dla proszenie się o pożyczkę znajomych.

 

 

Reklama

 

 

Przestrzegam jednak od razu na początku...

Z takiej oferty promocyjnej można skorzystać tylko jeden raz w jednej firmie i są one za darmo tylko jeśli oddamy pieniądze w terminie. Jeżeli nie to naliczą nam potężne odsetki i opłaty. Dlatego z takich ofert darmowych pożyczek powinny korzystać wyłącznie osoby, które mają stały dochód i wiedzą, że na pewno ją spłacą w terminie. Firmy tego typu zarabiają właśnie najwięceje na tych, którzy się spóźniają ze spłatą.

Moja opinia i test

Tym razem wypróbowałam mniej znaną markę niż Vivus, a mianowicie Extraportfel - jest to duża firma, którą możecie znać również z reklama w telewizji, tylko że pod nazwą Lendon. Oferta pierwszej darmowej pożyczki w Extraportfel jest bardzo zbliżona do Lendon. W stosunku do Vivusa kwota maksymalna jest niewiele niższa bo 2500 zł dla pierwszej darmowej pożyczki, a za to okres jest o 15 dni dłuższy, bo mamy na spłatę 45 dni, a w Vivus tylko 3 dni. Jak ktoś potrzebuje pieniędzy na powiedzmy na 2 tygodnie to i tak dłuższy okres spłaty może się przydać jakbyśmy mieli mieć jakieś opóźnienie.

Pożyczyłam 300 zł i oddałam 300 zł po 3 tygodniach, także nie było żadnych ukrytych opłat.

Nie wiem jak wygląda sprawa przy większych kwotach, bo nie próbowałam, a kolejny raz już nie mogę spróbować, bo mi naliczą normalne odsetki i opłaty. Przypuszczalnie może być tak, że przy wyższych kwotach jest trudniej dostać tą pożyczkę, ale nie wiem tego na pewno. W każdym razie w wielu firmach oferujących takie pożyczki właśnie wnioskując o większe kwoty jako nowy klient może być trudno je dostać. Często proponują niższe albo nawet odrzucają wnioski. Jak jest w tej kwestii w Extraportfel tego nie wiem. Oczywiście nie poszłam od razu na żywioł najpierw poczytałam w Internecie na temat tej promocyjnej darmowej pożyczki oraz opinie o Extraportfel.

Źródło: Extraportfel - opinie w http://antyhaczyk.blogspot.com

Ogólnie jeśli chodzi o opinie o Extraportfel to nie ma ich za wiele w sieci, ale są za to o Lendon. Jeśli chodzi o pierwszą darmową pożyczek to sąraczje dobre, ale przy kolejnych bywa już różnie. Są to pożyczki pozabankowe, drogie i nie licząc tych promocyjnych ofert nie ma co się spodziewać jakichś cudów, że będzie tanio. Jedynie te promocyjne dla nowych klientów za darmo są opłacalne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy