Reklama

Reklama

Jak usunąć wosk z nagrobka?

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób przeprowadza teraz porządki na cmentarzach. Co roku pojawia się jeden i ten sam problem, jak pozbyć się rozlanego wosku z nagrobka? Dziś przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które zdecydowanie ułatwią ten problem.

Gorąca woda

Istnieje kilka sprawdzonych technik, które nie uszkodzą pomnika, a usuną rozlany, zastygnięty wosk. Najlepszym sposobem jest gorąca woda, która sprawi, że rozpuści się on pod wpływem temperatury. Następnie usuwamy całość wilgotną ściereczką.

Płyn do mycia naczyń

Jeśli nie masz dostępu do gorącej wody to wystarczy, że zaopatrzysz się w płyn do mycia naczyń. Najpierw myjemy nagrobek mokrą szmatką i czekamy aż zabrudzenia nasiąkną. Następnie nanosimy produkt na myjkę i delikatnie myjemy powierzchnie, aby nie zrobić rys. Wosk bez problemu powinien zostać usunięty.

Woda z octem

Domowe sposoby najlepiej sprawdzają się przy usuwaniu tego rodzaju zabrudzeń. W tym przypadku należy przygotować roztwór składający się z 3 łyżeczek octu oraz litra wody. Następie nasączamy ściereczkę i delikatnie przecieramy kamień.

Reklama

Sok z cytryny

Wiele osób nie wie, jak wspaniałe właściwości posiada cytryna. Skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo odświeża kolor kamienia. W tym celu należy wycisnąć 1 cytrynę i przelać ją przez gęste sitko. Tak przygotowany roztwór należy użyć bezpośrednio do czyszczenia.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy