Reklama

Reklama

Jak wyczyścić żelazko

Jeśli chcemy, żeby żelazko dłużej nam służyło, a ubrania, które nim prasujemy, wyglądały zawsze idealnie, zastosujmy kilka prostych sposobów.

1. Używajmy wody destylowanej czyli demineralizowanej . Stosowanie wody z kranu powoduje, że tworzy się kamień.

Żeby się go pozbyć, wlejmy do zbiornika wodę z octem w stosunku 1:1 i ustawmy żelazko na najwyższą moc. Trzymajmy je poziomo tak długo, aż płyn wyparuje. Następnie zróbmy to samo, ale z wodą destylowaną.

2. Zanim zaczniemy czyścić stopę żelazka, upewnijmy się, czy nie jest ono podłączone do prądu i czy zdążyło już ostygnąć. Wymieszajmy ciepłą wodę z octem w stosunku 1:1 i niewielką ilością płynu delikatnie pocierajmy spód żelazka.

Jeśli nie uległa uszkodzeniu, zacznijmy energicznie usuwać osad. Można to robić szczotką, ale z niezbyt ostrym włosiem, by nie zarysować stopy. Po czyszczeniu przetrzyjmy spód żelazka octem, a potem wodą destylowaną.

3. Pozostałą powierzchnię żelazka przetrzyjmy wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń - do czyszczenia małych elementów, do których trudno dotrzeć, np. przestrzeni wokół przycisków czy otworów na parę, używajmy patyczków bawełnianych do uszu.

Reklama

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy