Reklama

Reklama

Kot maleńki jak filiżanka

Na widok małego kota myślisz: szkoda, że nie może pozostać kruszynką na zawsze? Recepta na wieczną, kocią młodość nie istnieje, istnieją jednak rasy, które na całe życie pozostają w rozmiarze mini. Oto one.

Pers miniaturowy

Zwany też persem filiżankowym. Waży mniej niż kilogram i przez całe życie zachowuje się jak rozbrykany kociak. Kociąt tej rasy rodzi się niewiele, w związku z czym ich ceny są bardzo wysokie.

Kot singapurski

Duża głowa, spore oczy i sterczące uszka - obok tego kota nie sposób przejść obojętnie. Zwierzak przyciąga wzrok nie tylko swoim niewielkim rozmiarem (jego maksymalna waga to trzy kilogramy), ale i charakterem - w jego małym ciele kryją się nieskończone pokłady energii.

Cornish rex

Prawdziwy elegant wśród małych kotów. Rasa cornish rex została wychodowana w latach 50., a początek dał jej zwykły, dachowy kociak, który wśród swego rodzeństwa wyróżniał się smukłą sylwetką, sterczącymi uszami i krótką, falującą sierścią. Koty tej rasy są bardzo energiczne, lubią zabawy i są ciekawe świata. Poruszają się lekko i sprężyście, a długie, tylne nogi umożliwiają im wysokie skoki.

Reklama

Decydując się na adopcję miniaturowego kota trzeba pamiętać, że te słodkie zwierzaki często są stworzeniami o słabym zdrowiu. Ich wygląd nierzadko jest skutkiem skomplikowanych krzyżówek czy mutacji genetycznych, które sprzyjają występowaniu m.in. wad serca. 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy