Reklama

Reklama

Piękna gwiazda betlejemska

Jak choinka, tak i ona, kojarzy się ze świętami. Floryści przekonują, że łatwo nią ozdobić dom. Jak komponować ją i z czym?

Poisencja, zwana popularnie gwiazdą betlejemską, ze względu na kolorystykę liści, doskonale nadaje się do nadania mieszkaniu świątecznego nastroju.

Jak ją pielęgnować?

Gwiazda to roślina wieloletnia. Jeśli chcemy, by kwitła nam w każde święta, powinniśmy odpowiednio o nią dbać. Gwiazda betlejemska potrzebuje temperatur od 18 do 22 stopni Celsjusza. Nie stawiajmy jej na mrozie ani przy otwieranym oknie - nawet krótkotrwałe spadki temperatury są dla niej bardzo niekorzystne.

Jej kwiatostan utrzymuje się po świętach czasem przez kilka miesięcy, a gdy roślina już go straci, należy przycinać jej pędy nad drugim lub trzecim oczkiem licząc od dołu pędu. Warto również wymienić doniczkę na większą i przenosimy roślinę w jasne miejsce. Konieczne jest regularne podlewanie i nawożenie (należy je kontynuować aż do końca października). 

Reklama

Jak ją ozdobić?

Na świętego Mikołaja
Doniczkę owijamy czerwonym materiałem lub wkładamy do czerwonej osłonki. Oklejamy białym futerkiem albo watą. Gwiazda wyglądać będzie jak umieszczona w mikołajowej czapce.

Bombki, szyszki i anielskie włosie
Wokół rośliny układamy je tak, by stworzyć wielobarwną kompozycję. Jasną poisencję połączmy z zielonymi i srebrnymi bombkami. Klasyczną, o czerwonych liściach możemy też umieścić w białych naczyniach, by podkreślić jej urodę.

Goździki, eustoma i zielone gałązki sosny
W połączeniu z gwiazdą o karbowanych liściach doskonale nadają się jako ozdoba stołu na wystawną rodzinną kolację. Wiklinowy koszyk lub taca, podkreślą skromny urok rośliny.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: gwiazda betlejemska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama