Reklama

Reklama

Taśma do biustu bije rekordy popularności. Jak ją nosić?

Taśma do biustu jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, zastępującym biustonosz. Zdaniem użytkowniczek, taśma o wiele lepiej modeluje piersi niż klasyczny stanik. Podpowiadamy, jak jej używać i w jaki sposób bezpiecznie ściągać.

Taśma do biustu jest coraz bardziej popularna, szczególnie w sieci. Na Tik Toku robi wręcz furorę! Internautki chwalą sobie podklejanie biustu, które sprawdza się na co dzień, ale również przy okazji większych wyjść, kiedy chcą wyeksponować nieco dekolt, unieść biust i sprawić, żeby wyglądał na bardziej pełny. Przyklejenie taśmy wymaga jednak odrobinę techniki i wprawy. Podpowiadamy jak ją poprawnie założyć, aby efekt nie był odwrotny od zamierzonego. 

Czytaj także: Od czego zależy wielkość biustu?

Reklama

Jak prawidłowo przyklejać taśmę do biustu?

Taśma do biustu jest dość prosta w użytkowaniu, chociaż korzystanie z niej wymaga nieco praktyki. Przy pierwszych próbach założenia może się odklejać, bywa i tak, że podczas jej noszenia pojawiają się podrażnienia skóry spowodowane przez jej odklejanie. Jeśli jednak nauczymy się poprawnie z niej korzystać, wszystko powinno być w porządku.

Jak korzystać z taśmy do biustu?

Najpierw należy wykonać test, czy znajdujący się na taśmie klej nie uczula i nie wywołuje podrażnień. Wystarczy odciąć niewielki kawałek taśmy i przykleić go na biuście na dobę, a następnie sprawdzić, czy na skórze nie pojawiło się nic niepokojącego. Jeśli wszystko jest w porządku, można spokojnie zacząć korzystanie z taśmy.

Zobacz też: Tak nigdy nie postępuj z biustonoszem

Jak przyczepić taśmę do biustu?

Prawidłowo założona taśma musi dobrze przylegać do skóry i nie odklejać się. Najważniejsze przed przyklejeniem jest to, aby skóra była czysta i sucha, bez balsamów, olejków itp. Jeśli masz z natury tłusty naskórek, z tendencją do nadmiernego wydzielania sebum, spróbuj przed zamocowaniem taśmy delikatnie przetrzeć piersi spirytusem.

Aby przyczepić taśmę wystarczy wziąć rolkę i oszacować, jaka długość będzie potrzeba. Należy jednak pamiętać, że taśma się naciąga, a więc potrzebne będzie nieco mniej niż może się wydawać. Potem wystarczy już tylko podtrzymać pierś w odpowiedniej pozycji, a następnie podkleić. W przypadku posiadaczek większego biustu, należy wykorzystać odpowiednio więcej taśmy.

Czytaj również: Śpisz w biustonoszu? Sprawdź jak sobie tym nie szkodzić

Jak zdjąć taśmę z biustu?

Zdejmowanie taśmy z biustu jest bardzo proste - wystarczy po prostu delikatnie ją odkleić. Jeśli taśma przytwierdziła się wyjątkowo mocno i nie chce zejść, można skorzystać z oliwki dla dzieci lub dowolnego olejku i obficie natłuścić piersi. Po kwadransie klej ulegnie rozpuszczeniu, a taśma sama odpadnie. Dodatkowo zaleca się ściąganie taśmy z biustu pod gorącym prysznicem.

Gdzie dostać taśmę do biustu i ile kosztuje?

Taśmy do biustu kupimy w niemal każdym sklepie bieliźnianym. Można je też coraz częściej spotkać w sieciówkach. Różnią się między sobą szerokością, odcieniami oraz ilością kleju. Za taśmę do biustu musimy zapłacić od 20 do 40 zł - a więc dużo mniej niż za dobrej jakości biustonosz. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: biustonosz | duży biust

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy