Reklama

Reklama

Czym zasłaniać okna?

Aranżacja wnętrz

Firanki, rolety czy żaluzje? Podejmując decyzję, weź pod uwagę piętro, na którym mieszkasz, i stronę świata, na którą wychodzą okna.

Parter

Okiennice zasłonią całe wnętrze, osłonią je od światła, a zimą ochronią przed utratą ciepła. Są wykonane z litego drewna, PCV, aluminium lub ze stali. Montuje się je w murze przy oknie, do ramy okna lub do osobnej ościeżnicy. Składają się z dwóch ręcznie zamykanych okiennic lub ram i umieszczonych między nimi wąskich ruchomych pasków (lameli).

Ceny: od 300 zł do nawet 4000 zł.

Rolety zewnętrzne (antywłamaniowe) -  ze specjalnie profilowanego aluminium, odpornego na warunki atmosferyczne, są sterowane ręcznie, elektrycznie lub na pilota. Ich zabezpieczenie stanowi zamek ryglowy lub baskwilowy (na klucz). Ceny: od 200 zł.

Reklama

Pierwsze piętro

Rolety szczelnie zasłaniają okna i są trwałe. Wykonane z grubego płótna, impregnowanego i dodatkowo usztywnianego, zwijane za pomocą cienkich sznureczków. Montuje się je do ramy okiennej. Bardzo dekoracyjne, do wyboru wiele wzorów i kolorów.

Ceny: od 40 zł.

Wyższe piętra

Rolety rzymskie nie zasłaniają okna zbyt szczelnie, są dekoracyjne, wyglądają jak udrapowana zasłona. Składają się z ramy mocującej i pasa tkaniny upiętej w specjalny sposób, którą podnosi się i opuszcza dzięki specjalnym sznurkom.

Ceny: od 30 zł za metr.

Okna od północy

Firanki lub zasłonki typu lniana mgiełka nie zabierają zbyt wiele światła, którego i tak jest mało w tych pomieszczeniach. Zasłony mogą być lniane (są trwałe, nie trzeba ich często prać), a firanki muślinowe.

Ceny: od 60 zł za metr.

Okna od południa

Żaluzje bardzo szczelnie zasłaniają okno, dzięki czemu pozwalają uniknąć silnego nasłonecznienia. Montuje się je na ścianie tuż nad oknem bądź w ramie okiennej. Są zamykane lub otwierane za pomocą sznureczków.

Ceny: od 50 zł.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: rolety | żaluzje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje