Reklama

Co sadzić w sierpniu? Te kwiaty będą zachwycać aż do jesieni

Co sadzić w sierpniu i jakie prace ogrodowe najlepiej wykonać w tym okresie? To pytanie stawia sobie niemal każdy szczęśliwy posiadacz ogrodu lub balkonu. Sierpień kojarzy się bowiem z pełnią lata, słońcem i odpoczynkiem. Tymczasem wciąż możemy wysadzać i wysiewać. Zasadzone teraz kwiaty będą zachwycać aż do jesieni!

Sierpień, mimo iż kojarzy się z relaksem i podziwianiem tego, co w ogródku zdążyło już zakwitnąć oraz zbiorami owoców i warzyw, wciąż jest czasem, w którym możemy skupić się na naszych kwiatowych rabatach lub balkonowych skrzynkach. Sklepy oferują bowiem bogaty wachlarz gatunków i odmian, które urozmaicą i udekorują ewentualną wolną przestrzeń.

Co więcej, możemy już zacząć powoli myśleć o jesieni. Warto, aby pochmurne tygodnie wypełniały kolory w ogrodzie. Dlatego też przyjrzyjmy się bliżej kwiatom, które warto zasadzić w ogrodzie lub na balkonie w sierpniu. 

Reklama

Zobacz również: 10 roślin, które skutecznie odstraszą owady. Posadź je w ogrodzie już teraz

Co sadzić w sierpniu w ogrodzie lub na balkonie?

W sierpniu w sklepach i na straganach zaczynają pojawiać się wrzosy. To jedna z najpopularniejszych propozycji do zasadzenia późnym latem i wczesną jesienią. Roślina zachwyca gamą barw - znaleźć możemy te w kolorze białym, różowym, fioletowym, zielonym, niekiedy także niebieskim czy czarnym - a także różnorodnością, jeśli chodzi o wysokość.

Wrzos nada nutki romantyzmu, a jego kolorami będziemy cieszyć się przez długi czas. Co ciekawe, wrzosy wyglądają dobrze nawet wtedy, kiedy lekko się przysuszą. Podczas sadzenia pamiętajmy, iż wrzosy upodobały sobie słoneczne stanowiska i kwaśne podłoże.

W sierpniu na balkonach i w ogrodach możemy również zasadzić chryzantemy. Mimo iż kojarzą się one z dniem zmarłych, czas nieco zmienić ich przeznaczenie. Wiele odmian kusi bowiem bogatą gamą kolorów i kształtów. Chryzantemy będą dzielnie kwitły w naszych ogrodach aż do pierwszych przymrozków.

Sadzić możemy także rozsady roślin dwuletnich, jak bratki czy stokrotki, zaś pod koniec miesiąca wprost do gleby wysiać cebule narcyzów, krokusów jesiennych czy szachownic. Co więcej, ta część wakacji jest świetnym czasem na sadzenie drzew i krzewów uprawianych w pojemnikach - różaneczników czy jałowców.

Zobacz również: Krzewy kwitnące całe lato

Te warzywa zasadź w sierpniu

W sierpniu warto postawić także na wysiewanie warzyw. To przede wszystkim kalarepa, którą z powodzeniem wysiewać można aż do jesieni. Im później, tym lepiej - warzywo, na które wpływ będą miały niższe temperatury, stanie się słodsze i zdecydowanie smaczniejsze.

Sadzić można również kapustę włoską i pekińską. Pamiętajmy, aby tuż po zasadzeniu systematycznie mocno je nawadniać. Do połowy sierpnia wprost do gruntu wysiewać można także botwinkę i buraki liściowe. W tym przypadku należy skupić się na dokładnym usuwaniu chwastów, które pojawią się na grządce.

Zobacz również: Zamiokulkas - łatwy w uprawie. Za takie traktowanie będzie ci wdzięczny 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy