Reklama

Skrzydłokwiat nie kwitnie? Podlej go wodą z dodatkiem piwa. Efekt gwarantowany

Skrzydłokwiat to jeden z piękniejszych kwiatów doniczkowych. Potrafi jednak sprawić niemałe kłopoty. Brak kwiatów i żółknące liście to jeden z najczęstszych problemów, na jakie napotykają jego właściciele. Co zrobić, kiedy skrzydłokwiat nie kwitnie? Wystarczy podlać go wodą z dodatkiem piwa.

Skrzydłokwiat, znany również jako skrzydłolist lub lilia domowa, jest jednym z najchętniej wybieranych przez nas kwiatów. Pasuje bowiem do wszystkich stylów wnętrz, zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych, zachwycając ciemnozielonymi, lśniącymi liśćmi oraz dekoracyjnymi białymi kwiatami.

Skrzydłokwiat niekiedy potrafi jednak sprawiać problemy. Jego posiadanie wymaga więc znajomości kilku podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zobacz również: Podlej je wodą z mlekiem. Te kwiaty to uwielbiają

Reklama

Skrzydłokwiat nie kwitnie? Podlej go piwem

Skrzydłokwiat to roślina, której popularność rośnie z roku na rok. Kwiat zachwyca swoim wyglądem, a gwarantując, co więcej, zdrowe oraz czyste powietrze. Co jednak, jeśli roślina nie kwitnie? Ratunkiem będzie nawóz w postaci wody połączonej z odrobiną piwa.

Woda z piwem, którą podlejemy rośliny, sprawi, że ich liście staną się zdrowsze, jędrniejsze i bardziej połyskujące. Aby zapewnić lepsze oddychanie liściom, można również raz w miesiącu przetrzeć ich powierzchnię piwem zmieszanym z wodą.

Zobacz również: Zrób w domu prostą mieszankę i wlej pod tuje. Będą rosły jak szalone

Woda z dodatkiem piwa. Skrzydłokwiat ją uwielbia

W przypadku pielęgnacji skrzydłokwiatu świetnie sprawdzi się piwo. Ten złocisty napój posiada wiele cennych dla roślin właściwości. Decydują o nich zawarte w piwie drożdże, białka oraz cukry, które odżywią mikroby w glebie, a także składniki mineralne - potas, wapń, magnez czy fosfor. Co więcej, słód oraz chmiel sprawią, że kwiaty będą nie tylko szybciej rosły, ale również lepiej wyglądały.

Piwo należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:25. Taki nawóz doda glebie składników odżywczych oraz azotu, co przyspieszy rozwój rośliny. Podobną kurację polubią również fikusy oraz storczyki.

Pamiętajmy jednak, że piwo wlane bezpośrednio do roślin mocno im zaszkodzi. Niezbędnym jest wymieszanie go z odpowiednią ilością wody. Mieszanką podlewajmy rośliny raz na jeden lub dwa miesiące.

Zobacz również: Wyjmij z lodówki, zmieszaj z wodą i podlej paprotkę. Efekt cię zaskoczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skrzydłokwiat | piwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy