Reklama

Reklama

Avène: Doskonała ochrona skóry

Co trzeci przypadek nowotworów złośliwych diagnozowanych na świecie to rak skóry. Szacuje się, że w Europie liczba wykrytych przypadków wzrasta rocznie od 5 do 10%.

Według danych WHO każdego roku na całym świecie pojawia się blisko 130 tysięcy przypadków czerniaka i ponad 2 miliony przypadków innych nowotworów skóry, które łącznie powodują 66.000 zgonów rocznie.

Nowotwory skóry to najgroźniejszy ze skutków zbyt intensywnego opalania się i reakcja skóry na brak ochrony przeciwsłonecznej. Nieodpowiednia ekspozycja na promieniowanie słoneczne może również prowadzić do alergii słonecznych, przedwczesnego fotostarzenia się skóry, plam pigmentacyjnych i melasmy...

Czy należy zatem kompletnie unikać ekspozycji naszej skóry na promieniowanie słoneczne?

Reklama

Słońce odgrywa kluczową rolę w procesie syntezy witaminy D, synchronizuje rytm zegara biologicznego i ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie poprzez stymulację organizmu do wytwarzania hormonów szczęścia, takich jak serotonina i beta-endorfiny. Ostatnie wyniki badań wykazały również, że kontrolowana ekspozycja słoneczna ma pozytywny wpływ na krótkowzroczność i zmniejsza ryzyko chorób o podłożu sercowo-naczyniowym...

Można poddawać się ekspozycji na słońce w sposób odpowiedzialny, ze świadomością ryzyka, ale przede wszystkim stosując odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną!

Optymalna ochrona powinna zapewniać równowagę pomiędzy trzema kryteriami:

Skuteczność

Skutecznie działające filtry przeciwsłoneczne o możliwie najszerszym spektrum i maksymalnej fotostabilności.

- Kompleksowy system, który obejmuje szeroki zakres widmowy (290-400 nm), zapewniając tym samym właściwy poziom ochrony skóry.

- Fotostabilny system, który posiada starannie wyselekcjonowane filtry ze zdolnością do ciągłego pochłaniania promieniowania UV. Nie zużywają się i nie ulegają degradacji nawet podczas długotrwałej ekspozycji.

Tolerancja

Minimalna ilość i stężenie filtrów chemicznych determinuje doskonałą tolerancję, nawet przez skórę bardzo wrażliwą.

Ochrona środowiska

Zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko poprzez tworzenie formuł zawierających ograniczoną ilość i stężenie filtrów przeciwsłonecznych, bez filtrów rozpuszczalnych w wodzie i silikonów (substancji trudno biodegradowalnych).

Optymalna ochrona przeciwsłoneczna

Naukowcy z Laboratoriów Dermatologicznych Avène, nieustannie pracują nad udoskonaleniem formuł, poszukując innowacji, w celu zapewnienia skórze jak najlepszej kompleksowej ochrony przeciwsłonecznej. Dzięki ich zaangażowaniu, gama dermokosmetyków przeznaczonych do ochrony przeciwsłonecznej Eau Thermale Avène stała się europejskim liderem uznawanym przez Europejską Fundację na rzecz Walki z Rakiem Skóry (ESCF). Linia pielęgnacji przeciwsłonecznej Eau Thermale Avène jest dostępna w dwóch gamach:

Gama pomarańczowa przeznaczona do każdego rodzaju skóry:

Kompleks fotostabilnych filtrów skutecznie absorbuje promieniowanie UV.

Produkty z gamy pomarańczowej zawierają minimalną ilość filtrów chemicznych (zaledwie 4). Formuła bez filtrów rozpuszczalnych w wodzie oraz bez silikonów jest lepiej biodegradowalna, a tym samym bardziej przyjazna środowisku morskiemu.

Gama mineralna stworzona z myślą o skórze nadwrażliwej i alergicznej:

Kompleks mineralnych filtrów przeciwsłonecznych skutecznie odbija promienie UV, tworząc naturalną barierę na skórze oraz zapewniając optymalną tolerancję.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy