Reklama

Reklama

Przegrzebki z masłem paprykowo-czosnkowym

O oczyszczenie przegrzebków poproś sprzedawcę na stoisku rybnym. Ponieważ będziesz je piec w muszlach, nie zapomnij ich też zabrać.

Łączny czas: 20 minut

 Składniki:

12 przegrzebków z muszlami, otwartych i oczyszczonych

100 ml wytrawnego białego wina

½ pęczka świeżej natki pietruszki, same listki

Masło paprykowo-czosnkowe:

2 łyżki oliwy

100 g masła solonego

3 ząbki czosnku, obrane

1 czerwona papryczka chili

1 łyżeczka świeżo zmielonego

czarnego pieprzu

Rozprowadź rozżarzony węgiel na palenisku, tak żeby tworzył płaską, równą warstwę - przegrzebki będą się piekły bezpośrednio na węglu, więc nie ma znaczenia, którą technikę stosujesz. 
 Zacznij od masła - możesz je przygotować na grillu albo na kuchence na średnim ogniu. W zasadzie chodzi o to, żeby aromatyczne składniki podgrzewały się w tłuszczu jak najdłużej. Do garnka wlej oliwę i wrzuć masło. Kiedy masło będzie się rozpuszczało, posiekaj drobno czosnek oraz chili (zostaw pestki, jeśli lubisz ostre smaki) i dorzuć je do garnka razem z pieprzem. Wszystko dobrze przemieszaj, daj składnikom trochę się poznać, a potem zdejmij garnek z ognia.
Rozłóż muszle z przegrzebkami na półmisku i nalej do każdej trochę białego wina. Potem za pomocą szczypców delikatnie prze- nieś muszle na rozżarzone węgle. Kładź je tak, żeby się nie przechylały, bo mięso może wypaść. Zamknij pokrywę i piecz przegrzebki 4-6 minut.
W połowie pieczenia przewróć mięso w muszlach na drugą stronę, używając szczypców. Następnie ostrożnie przenieś muszle na półmisek i skrop każdego rumianego przegrzebka 1 łyżką paprykowo-czosnkowego masła. Posiekaj niezbyt drobno natkę, posyp nią przegrzebki i podawaj natychmiast.

Reklama


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy