Reklama

Lodowe koncerty w Trydencie – ParadIce music i Dolomiti Ski Jazz

Od stycznia do marca Trydent zaprasza odwiedzających do wzięcia udziału w unikalnych wydarzeniach muzycznych. Goście będą mieli szanse posłuchać koncertów w wielkim igloo, granych na instrumentach wykonanych z lodu w ramach festiwalu ParadIce music, a także bawić się do muzyki podczas jazdy na nartach w trakcie festiwalu Dolomiti Ski Jazz.

ParadIce Music

Festiwal Muzycznego ParadIce to trzy miesiące koncertów odbywające się od 4 stycznia do 30 marca 2024 roku, w każdy czwartek i sobotę. Koncerty grane są na instrumentach muzycznych wykonanych z lodu w teatrze w kształcie igloo położonym na wysokości 2600 metrów nad poziomem morza. Paradice Band to zespół muzyków o różnym wykształceniu muzycznym, grających pod kierownictwem artystycznym Ivana Mariottiego.

Teatr - igloo musi pogodzić potrzeby publiczności, muzyków i instrumentów lodowych. Konstrukcja budynku umożliwia naturalną wentylację nagrzanego powietrza pochodzącego z oddechu widzów, które w naturalny sposób jest kierowane do góry, a tym samym na zewnątrz konstrukcji. Instrumenty stworzone przez artystów Lino Mosconiego, Giorgio Tomaselliego i Matteo Aielliego pozostają w ten sposób na wysokości sceny w zimnym powietrzu. Dzięki idealnym warunkom do tworzenia doskonałej muzyki igloo staje się zatem "bezpieczną przestrzenią" dla instrumentów.

Reklama

Do ParadIce Arena można dojechać kolejką linową Paradiso z Passo del Tonale (bilety na wyciągi i na występy można kupić online lub w kasie biletowej znajdującej się poniżej kolejki linowej). Ceny biletów na koncerty wahają się od 30 do 40 EUR.

Dolomiti Ski Jazz 2024

Muzyka wśród śnieżnych krajobrazów - na tym polega oryginalny pomysł Dolomiti Ski Jazz. W marcu tego roku jazz i funk zagoszczą w zimowym krajobrazie Dolomitów, oferując liczne koncerty w popularnych ośrodkach sportów zimowych. W ramach Dolomiti Ski Jazz koncertów można słuchać na nartach, bezpośrednio na stokach, w teatrach i klubach w dolinach Fiemme i Fassa. Repertuar uwzględnia również występy najważniejszych nazwisk międzynarodowej sceny jazzowej. 
Temu muzycznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie także Dolomiti Food Jazz, wydarzenie związane z jedzeniem i winem. W trakcie tego festiwalu w schroniskach i restauracjach Val di Fiemme odbędą się pyszne degustacje lokalnych serów, win i piwa.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muzyka | koncerty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy