Reklama

Tych funkcji Netflixa wielu nie zna. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać

Polecenia seriali, filmów czy programów wartych do obejrzenia na Netflixie znaleźć jest nietrudno. Nie wszyscy jednak znają pełnię możliwości, jaką oferuje platforma w zakresie różnych przydatnych funkcji. O jakich opcjach warto pamiętać?

Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Również w Polsce ma wielu subskrybentów, którzy mogą do woli wybierać spośród niezwykle bogatej oferty seriali, filmów czy programów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że serwis ma kilka funkcji, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Spersonalizowany wygląd napisów

Wiele obcojęzycznych produkcji jesteśmy zmuszeni oglądać z napisami, gdyż brakuje polskiego lektora. Spora część widzów również woli po prostu taką opcję, chcąc słyszeć oryginalne wypowiedzi aktorów.

Reklama

Okazuje się, że na Netflixie można dostosować wygląd napisów do własnych preferencji. Możemy np. wybrać rodzaj czcionki, jej wielkość, kolor, a nawet ustawić dodatkowe efekty jak efekt cienia. W tym celu wystarczy na komputerze wejść w zakładkę "konto", a następnie pod odpowiednim profilem kliknąć "wygląd napisów".

Ustawienia dotyczące jakości i automatycznego odtwarzania

Interesujące funkcje można znaleźć również w zakładce "ustawienia odtwarzania". Tam wybierzemy m.in. jakość odtwarzania materiałów. Domyślnie ustawiona jest automatyczna jakość, co oznacza jej uzależnienie od naszego łącza w danej chwili. Jeśli chcemy zawsze cieszyć się najwyższą jakością obrazu, wystarczy ustawić użycie danych na ekran jako "wysokie".

Inną opcją, którą możemy zmienić w tej zakładce, jest automatyczne odtwarzanie kolejnych odcinków oraz podglądów podczas odtwarzania. Jeśli nie chcemy, aby np. podczas przeglądania Netflixa w trakcie jazdy autobusem dźwięk zwiastuna uruchomił się nagle w przypadku włączonego głośnika w telefonie, po prostu wyłączmy tę opcję.

Inne przydatne funkcje

Warto pamiętać także o takich funkcjach jak oglądanie w trybie offline np. w samolocie, które umożliwia nam opcja wcześniejszego pobierania materiałów oraz możliwości usunięcia danego materiału z rzędu "oglądaj dalej", jeśli zależy nam na porządku na naszym netflixowym profilu.

Zobacz również: Ekipa "Emily w Paryżu" wróciła na plan. Świetne wieści dla fanów serialu

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama