Reklama

Reklama

Bożena Dykiel zmaga się z depresją

Bożena Dykiel wzięła ostatnio udział w kampanii edukacyjnej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Jednocześnie aktorka sama przyznała, że cierpi na depresję i opowiedziała o swoich przejściach.

Bożena Dykiel jest aktorką, która od 50 lat jest czynna zawodowo. Do jej najważniejszych kreacji aktorskich należą m.in. role z serialu "Dom", filmu "Znachor" czy "Dzień Świra". Młodszej publiczności jest doskonale znana z roli Marii w serialu "Na wspólnej".

Bożena Dykiel stała się twarzą akcji edukacyjnej

Choć aktorka zawsze tryska energią i jest zazwyczaj uśmiechnięta, okazuje się, że zmaga się z ciężką chorobą. Bożena Dykiel stała się twarzą akcji "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję" i tym samym przyznała, że od dłuższego czasu cierpi na depresję.

Tym samym pokazuje, że choroba ta może dotknąć nawet kogoś, kto na pozór jest szczęśliwy i być może nie daje po sobie poznać, że cierpi na depresję. Jest to jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku, dlatego tak ważnym jest, by edukować społeczeństwo w jej zakresie i głośno przekonywać do tego, jak ważne jest szukanie pomocy u specjalistów.

Reklama

- przyznała aktorka w wywiadzie z dziennikarzami.

Dodała też, że depresja jest chorobą często występującą w zawodzie aktorskim. Przekonuje, jak ważne jest, by reagować, gdy widzimy, że ktoś czuje się gorzej.

Wśród gwiazd, które również stały się twarzami kampanii znaleźli się m.in. Krzysztof Cugowski, Andrzej Seweryn, Urszula Dudziak, Małgorzata Serafin i Piotr Zelt. Celem tej akcji jest pokazanie społeczeństwu, jak poważnym problemem jest depresja. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią ok. 2 mln ludzi. Organizatorzy kampanii chcą przełamać stereotypy i walczyć ze stygmatyzacją osób chorujących na depresję oraz uświadamiać, jak ważne jest szukanie specjalistycznej pomocy.

Czytaj również: 

Małgorzata Socha "buszuje w zbożu"

Najlepsze dodatki do herbaty

Adele miała problem z alkoholem? 

Zobacz także: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: depresja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy