Reklama

Brigitte Macron: Pierwsza dama w ogniu krytyki

Nie spodziewała się, że wizyta w jednej z francuskich szkół zakończy się skandalem. "Brigitte, wyjdź za mnie!" - właśnie takie okrzyki przywitały Brigitte Macron w liceum w Dijon.

Znęcanie i cyberprzemoc miały być tematami spotkania Brigitte Macron z uczniami szkoły średniej w Dijon. Pierwszej damie zależało na tym, aby o tych problemach z młodzieżą porozmawiać twarzą w twarz. Nie spodziewała się, że to ona stanie się ofiarą ataku. 

Do spotkania doszło na początku marca w zabytkowej kaplicy przekształconej w szkolną aulę. W towarzystwie ministra edukacji Jean-Michela Blanquera pierwsza dama chciała dzielić się swoim doświadczeniem. Właśnie wtedy, jak podaje "Le Bien Public", doszło do skandalu. 

Reklama

W grupie ok. 300 uczniów uczestniczących w spotkaniu, znaleźli się tacy, którzy zaczęli krzyczeć w kierunku pierwszej damy: "Brigitte, wyjdź za mnie!". Takiej reakcji nikt się nie spodziewał. Lokalne media skomentowały ten wybryk, jako nawiązanie do przeszłości pani Macron i celowe zakłócenie spotkania. 

Przypomnijmy, że znajomość pierwszej pary zaczęła  się na przysłowiowym szkolnym korytarzu w Amines. Prezydent Francji miał zaledwie 15 lat, a pierwsza dama była jego nauczycielką. 

Romans  z czterdziestolatką do dziś budzi emocje i często jest tematem debaty publicznej. Tym bardziej, że w jednym z pierwszych wywiadów Brigitte Trogneux przyznała, że  nie była zachwycona faktem, iż zakochał się w niej uczeń, ale był na tyle skuteczny w swoich działaniach, że "krok po kroku złamał opór" swojej nauczycielki. Historia zakończyła się ślubem w 2007 i mimo tego stażu pierwsza para wciąż stoi w ogniu krytyki. 

Tymczasem niestosowne zachowanie licealistów z Dijon skróciło nie dystans lecz czas spotkania  pierwszej damy z młodzieżą. Władze szkoły zaprzeczają, a w wydanym oświadczeniu można przeczytać, że wizyta przebiegła w atmosferze "ogólnego entuzjazmu".

Wybierz z nam Stylowe Kosmetyki 2017! Możesz wygrać nawet 90 kosmetyków!

Zobacz także: 


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Francja | pierwsza dama Francji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama