Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup: Zabawa i rywalizacja

Dobiegła końca IX edycja Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – jednego z największych i najbardziej prestiżowych kobiecych turniejów w tej części Europy. Obsada była międzynarodowa. Przez dwa dni ponad sto pań z różnych zakątków świata rywalizowało o pierwsze miejsce. Triumfatorką okazała się Julia Korus. Główną nagrodę dla laureatki ufundował Deutsche Bank. Tegoroczny turniej należał zdecydowanie do juniorek, które zajęły wszystkie miejsca na podium.

Złoty puchar, specjalnie zaprojektowany przez firmę YES na IX edycję turnieju zdobyła Polka trenująca w Tyskim Klubie Golfowym, Julia Korus. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Dorota Zalewska. Na podium, na trzecim miejscu stanęła również uczestniczka z Polski - Maria Żrodowska, z klubu golfowego Tokary. Wszystkie trzy Pani na co dzień reprezentują Polską Kadrę Narodową.

Rozgrywki Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup jak zawsze były połączeniem sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy. Pierwszego dnia po rundzie panie uczestniczyły również w konkursie Tag Heuer Nearest to the Line. Zawodniczki musiały posłać piłkę jak najbliżej środkowej linii autostrady rozłożonej na polu golfowym - najprecyzyjniejsze uderzenie oddała Beata Bednarek-Zielińska z rekordowym wynikiem 8 cm od linii. Natomiast drugiego dnia po rundzie głównej odbył się spektakularny konkurs Perrier - Jouët Nearest to the Pin, który wygrała Elżbieta Panas. W nagrodę otrzymała unikalną 9-litrową butelkę szampana Perrier - Jouët.

Przez dwa dni na polu golfowym Sand Valley G&CC panowała prawdziwa, sportowa rywalizacja. O zwycięstwo walczyły panie nie tylko z Polski, ale też z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Belgii, Finlandii, Luksemburga, Kanady i Stanów Zjednoczonych. W sumie 102 panie oddały podczas IX edycji turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup ponad 21 650 uderzeń kijem golfowym. W grze było ponad 400 piłeczek.

Rozgrywki zostały uwieńczone rozdaniem nagród w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Ceremonię rozdania  poprowadziła Beata Sadowska.